Перейти к содержанию



Chuvak

Продати житло в Україні і придбати в Польщі. Як передати кошти?

Рекомендуемые сообщения

Всім привіт.

Виглядає, що треба продати житло в Україні і перевезти в Польщу 100-200 тисяч доларів.

Порадьте, будь ласка, як це реалізувати, щоб задекларувати ці кошти, щоб в податкової не було запитань при купівлі житла в Польщі? Є побоювання, що прикордонники не пропустять готівку з України, а якщо везти частинами, тоді польська податкова не повірить, що ця грошова маса з’явилась на території Польщі легально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж це цікавить. Проблему варто розділити на декілька:

1. Отримати валюту від продажу нерухомості. Як це зробити не за Х років?

2. Перехід українського кордону (які документи треба мати виходячи з попереднього пункту)

3. Перехід польського кордону (які документи треба мати)

4. Легалізація грошей у випадку питань з боку польської податкової (скільки днів є від продажу до поповнення свого рахунку в Польщі і які документи треба)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 hour ago, emigrant007 said:

1. Отримати валюту від продажу нерухомості. Як це зробити не за Х років?

 

Маєте на увазі випадок продажу за реальні, а не фіктивні гривні?

1 hour ago, emigrant007 said:

2. Перехід українського кордону (які документи треба мати виходячи з попереднього пункту)

 

Колись я цікавився. Довідка про зняття готівки з рахунку не старше 1 місяця. Якщо вивозимо не ту валюту, яку знімали, то ще довідка про обмін валюти. Йти червоним коридором.

1 hour ago, emigrant007 said:

3. Перехід польського кордону (які документи треба мати)

 

Ті самі, що й на українському плюс, наскільки я розумію, щойно заповнена українська митна декларація з відмітками української митниці. Теж червоний коридор.

1 hour ago, emigrant007 said:

4. Легалізація грошей у випадку питань з боку польської податкової (скільки днів є від продажу до поповнення свого рахунку в Польщі і які документи треба)

Здається, краще покласти на рахунок одразу після приїзду. З собою мати вищевказані довідки і митні декларації.

2 hours ago, Chuvak said:

Є побоювання, що прикордонники не пропустять готівку з України

На чому засновані побоювання?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Davidoff сказал:

На чому засновані побоювання?

Бачив в інтернеті відео, де якась жінка вивозила кошти, а українські прикордонники казали, що якщо не заплатиш хабар, кошти конфіскують як контрабанда чи ще якась надумана причина. А далі доводь в суді.

 В моєму випадку вивезти кошти зможе лише дружина а якщо буде на неї неправомірна спроба тиску, я не зможу їй допомогти.

Изменено пользователем Chuvak
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому Davidoff сказав:

Маєте на увазі випадок продажу за реальні, а не фіктивні гривні?

Яким чином можна це розрулити легально, враховуючи, що на кордоні українські прикордонники вимагають:

- підтвердження зняття з власного рахунку на того, хто вивозить

- підтвердження валютно-обмінної операції, виданої на суму вище на прізвище власника рахунку

З точки зору українського законодавства я взагалі не бачу варіантів, які можна продати не в гривнях. 

1 годину тому Davidoff сказав:

краще покласти на рахунок одразу після прибуття

це зрозуміло, але є проблема, що від моменту продажу до перевезення у всій сумі може пройти 2-4 роки відповідно до поточних обмежень. 

1 годину тому Davidoff сказав:

скільки я розумію, щойно заповнена українська митна декларація з відмітками української митниці

Наскільки я чув, на польському українська декларація не потрібна. 

Другий момент, це те, що українські прикордонники забирають довідку про обмін валюти, яка потім потрібна польській податковій. Мені цікаво, чи комусь з ними (українським прикордонникам, чи польською податковою) підійде нотаріальна копія цієї довідки? 

Изменено пользователем emigrant007
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 minutes ago, emigrant007 said:

це зрозуміло, але є проблема, що від моменту продажу до перевезення всієї суми може пройти 2-4 роки згідно поточних обмежень. 

Якщо перевозимо частинами, то кожну частину декларуємо і кладемо на рахунок. Зберігаємо усі документи. 

7 minutes ago, emigrant007 said:

з точки зору українського законодавства я взагалі не бачу варіантів як можна продати не в гривнях

Не думаю, що щось тут змінилось в останні роки. Всі нотаріуси знають, як це розрулити. Спеціальний співробітник спеціального банку привозить усі необхідні договори і довідки за невелику винагороду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому Davidoff сказав:

Всі нотаріуси знають, як це розрулити. Спеціальний співробітник спеціального банку привезти всі договори і довідки за невелике винагороду.

Навіть тоді існували обмеження на кількість. І ці довідки привозилися іноді через тиждень, а то і місяць після отримання валюти. Бо банку потрібно було відповідно до законодавства проводити валютно-обмінні операції, а це повинно було офіційно зайняти певну кількість днів (залежно від суми). 
Підозрюю, що в цьому сенсі нічого не змінилося. 

Изменено пользователем emigrant007
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 hours ago, emigrant007 said:

Другий момент, це те, що українські прикордонники забирають довідку про обмін валюти, яка потім потрібна польській податковій. Мені цікаво, чи комусь з ними (українським прикордонникам, чи польською податковою) підійде нотаріальна копія цієї довідки? 

Тоді всі довідки треба одразу робити у двох екземплярах. Нотаріальна копія повинна усім підійти.

Митники, не прикордонники ;) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.12.2023 в 3:42 PM, emigrant007 сказал:

Проблему варто розділити на декілька:

Найперша - це дати довіреність на право продажу вашої нерухомості батьками, дружиною або довіреною особою. Як це зробити і чи діятиме така існуюча вже довіреність в разі, якщо буде обмежене право вчиняти нотаріальні дії у зв'язку з ймовірним прийняттям нового закону?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 hour ago, Chuvak said:

дати довіреність на право продажу вашої нерухомості батьками, дружиною або довіреною особою. Як це зробити

Наскільки я розумію, це можна зробити або зараз через консульство, або зараз (і після змін законодавства) через польського нотаріуса. Важливо просто знайти українського нотаріуса який надасть форму яка буде відповідати вимогам та засвідчить переклад. 

 

1 hour ago, Chuvak said:

чи діятиме така існуюча вже довіреність в разі, якщо буде обмежене право вчиняти нотаріальні дії

Яким чином буде обмежено право здійснювати нотаріальні дії? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, emigrant007 сказал:

Яким чином буде обмежено право здійснювати нотаріальні дії? 

Написано в поясненні до законопроекту:

"не зможуть проводити операції з рухомим та нерухомим майном". Як це по-іншому трактувати?

Я розумію, що в консульстві з тобою не говоритимуть і ніякі доручення не даватимуть без пред'явлення доказу, що став на облік. 

Изменено пользователем Chuvak
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 hours ago, Chuvak said:

Написано в поясненні до законопроекту:

"не зможуть проводити операції з рухомим та нерухомим майном". Як це по-іншому трактувати?

Трактувати як те, що не зможуть складати довіреності на продаж житла. Якщо довіреність вже є - я не бачу проблем в законі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 minutes ago, emigrant007 said:

Трактувати як те, що не зможуть складати довіреності на продаж житла. Якщо довіреність вже є - я не бачу проблем в законі. 

Нет. Запрет на операции с имуществом касается собственника, а не доверенного лица. Не важно, на кого выписана доверенность, если собственник не имеет права продать недвижимость.

Незнание законов не освобождает от наказания. Знание - как правило, да.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як варіант, подарувати житло батькам - послуги нотаріуса 200$. Далі батьки продають і 8,5% податок.

 

Найгірше - якщо заборонять користуватись авто чи якось накладуть арешт, то в Європі заберуть машину на штрафмайданчик.

Изменено пользователем Chuvak
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 hours ago, Chuvak said:

Найгірше - якщо заборонять користуватись авто чи якось накладуть арешт, то в Європі заберуть машину на штрафмайданчик.

:D Отличный повод сменить регистрацию машины на ту где живет владелец.

Мой маленький недо-блог: http://blog.mail4yuna.tk/

Публикую, иногда, всякую всячину о легализации и просто полезности.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 hours ago, Chuvak said:

Найгірше - якщо заборонять користуватись авто чи якось накладуть арешт, то в Європі заберуть машину на штрафмайданчик.

Нельзя запретить пользоваться имуществом в рамках действующего законодательства. Можно ограничить в праве приобретать и отчуждать (продавать, дарить).

Чтобы произошло изъятие имущества - должно быть вполне конкретное правонарушение по местному законодательству (например, рецидив вождения в нетрезвом состоянии или под действием веществ).

А вот лишить права управления ТС - можно. Так что, отличный повод сменить не только регистрацию авто, но и права :)

Незнание законов не освобождает от наказания. Знание - как правило, да.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Права місцеві вже рік, а от реєстрація... Хочу попросити ужонд розмитнити авто по дешевшій схемі, де своє майно завозиш і не знаю, з чого почати...

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, AlexAG сказал:

Нельзя запретить пользоваться имуществом в рамках действующего законодательства. Можно ограничить в праве приобретать и отчуждать (продавать, дарить).

Я консультувався в нотаріуса.

Каже, що якщо зараз оформити довіреність, то закон зворотньої дії мати не може і по цій довіреності людина має право продати житло / автомобіль.
Але якщо майно буде під якимось арештом, тоді продати його буде неможливо по цій довіреності.

  1. Проект довіреності складає український нотаріус. Термін - до 10 років. Можна оформити довіреність на право продажу на декількох осіб (наприклад, батьків)
  2. В Польщі людина його засвідчує і надсилає документи цьому нотаріусу.
  3. Далі нотаріус перекладає в Україні це польське "засвідчення".
Изменено пользователем Chuvak
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

On 12/28/2023 at 4:47 PM, AlexAG said:

Запрет на операции с имуществом касается собственника, а не доверенного лица

Я не побачив в законопроекті такої заборони. Можливо не все читав. Є вимога надавати данні військового обліку при оформленні довіренностей закордоном. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 hours ago, emigrant007 said:

Я не побачив в законопроекті такої заборони. Можливо не все читав. Є вимога надавати данні військового обліку при оформленні довіренностей закордоном. 

Я не про конкретный законопроект, а про запреты в принципе.

Когда сделка совершается по доверенности - считается, что она совершается доверителем, а не доверенным лицом. Доверенное лицо просто действует от имени доверителя и в его интересах, в связи с отсутствием оного.

Незнание законов не освобождает от наказания. Знание - как правило, да.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що цікаво, то те, що польський нотаріус сказав, що вони мають якусь внутрішню вказівку не йти на зустріч в питаннях довіреностей на майно українцям. Що це означає - детальніше не роз'яснили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 hours ago, Chuvak said:

не йти на зустріч в питаннях довіреностей

Що ви маєте на увазі під "йти на зустріч"? Бо діяльність нотаріусів дуже зарегульована і я не знаю можливості що небудь зробити інакше ніж прописано. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я нічого не зрозумів з пояснень, бо вони були дуже туманні. Але мені підпис засвідчити відмовились. Розповідали довго про якісь їхні внутрішні приписи, чоловіків з України, які хочуть продати своє майно і не хочуть боронити край. Прийшов з дружиною, приніс документ. Дивно, але завжди з цим нотаріусом все було ідеально. На четвертий раз не вийшло.

На разі, просто пішов до іншого нотаріусу, по телефону сказав, що засвідчить підпис.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Chuvak сказал:

На четвертий раз не вийшло

Міняйте його на іншого і ніколи не вертайтесь до нього. 

Ищу легальную работу в Польше, Чехии. Умею много чего. Подробности в ЛС.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 hours ago, Chuvak said:

Розповідали довго про якісь їхні внутрішні приписи, чоловіків з України, які хочуть продати своє майно і не хочуть боронити край

Це не внутрішні приписи, а заздрість і бажання вберегти свій зад. Бо вони розуміють, що по черзі Польщі теж доведеться воювати рано чи пізно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.



×
×
  • Создать...