Jump to content
Форум «Чемодан» — путешествия, иммиграция, работа за рубежом

Chuvak

Чемодан
 • Posts

  194
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Chuvak

 1. Ок, а такий кейс. Від друга. Він подав на громадянство через воєводу, прийшов перевірки поліцією, яка прийшла додому. Чекає розгляду справи через воєводу, а вона вже 7 місяців розглядається. Якийсь документ з прокуратури весь час чекають, а він все не надходить. І тут він на 7 місяці очікування вирішив поїхати жити в інше воєводство, віддати дітей туди в школу. Скоро вересень. Що робити із заявою? Забирати її і знову подавати? Чи їхати жити куди запланував, але контролювати поштовий ящик на старій адресі?
 2. Запчастини 800-1100+- оригінал. В УКРАЇНІ робота в неофіціала 13000 грн. Нехай, на ''чай'' +2000 і вийде 15, це 400$. Разом 1500$. В Польщі найдешевше знайшов на гаражі за 3000$. Тепер розумію, чому поляки їздять або на гарантійних, або на дешевих іномарках. Бо обслужити трошки краще авто тут - негуманна ціна на роботи. Вартість запчастин така ж, як в Україні. Замінників саме цього вузла не існує Довіреність зробити в нотаріуса?
 3. Таке питання. Якщо подати на громадянство, пройти всі перевірки і поїхати в Україну чи Єгипет. В цей момент в Польщі ти стаєш громадянином. Відповідно, як повернутись ''коректно'' в Польщу?
 4. Це авто преміум класу... На офіційному сервісі нарахували біля 5000$, з яких 65% - це робота. Запчастини в Польщі дешевші. Навіть на польських ''гаражах'' тут на 150% виходить дорожче, ніж в Україні, але робота складна, тому не довіряю.
 5. Говорят, что карта временного побыта, которая год назад перестала быть действительной, не утратила право на пребывание в Польше из-за эпидемии ковид. То есть, можно по ней выехать в Украину и заехать обратно в Польшу, не рискуя, что не пустят. Но есть риск, что на границе скажут, что карта недействительна. Возможно ли взять в Ужонде документ, который подтверждает для пограничника, что по этой карте можно дальше жить в Польше?
 6. Вопрос. Как известно теперь, в Катовице когда подаешь на признание гражданином по корням, требуют наличия работы. Есть возможность устроится на работу в другом регионе. Можно ли подать в Уженд информацию, что ты работаешь на фирме, которая зарегистрирована в другом воеводстве? Я могу сказать, что работа отдаленная.
 7. Доброго дня. Порадьте. Ми зараз знаходимось в Польщі і авто скоро потребуватиме дороговартісного сервісу - заміни деталі. В Польщі така робота коштує 4500$, в Україні - 1300-1500$. Ні я ні дружина перегнати авто в Україну не маємо можливості. Є можливість попросити це зробити сторонню людину. У мене запитання: які документи треба дати сторонній людині, щоб вона змогла вивезти наше авто (на укр.номерах) з Польщі в Україну і потім щоб змогла з України пригнати назад, в Польщу? Техпаспорт лише? Довіреність від Польщі? Яку саме? Без авто в Польщі ми як без рук і без ніг, тому намагаюсь передбачити ризики.
 8. У мене теж ні, хоча вже 3 рази був в ЗУС - доносив ті ж документи, які подавав до того. 1 раз дзвонив на гарячу лінію, 4 рази писав звернення через сайт ZUS. Результату немає, заява далі "зареєстрована" і чіткої відповіді ніхто не надає.
×
×
 • Create New...