Перейти к содержанию
Форум «Чемодан» — путешествия, иммиграция, работа за рубежом

bokambek

Чемодан
 • Публикаций

  210
 • Зарегистрирован

 • Посещение

 • Победитель дней

  3

bokambek стал победителем дня 17 октября

bokambek имел наиболее популярный контент!

Репутация

22 Очень хороший

Информация о bokambek

 • Звание
  Общительный

Посетители профиля

601 просмотр профиля
 1. Я би обрав Едмонтон, хоча вже майже 3 роки живу в Калгарі. В Едмонтоні значно більше робітничих вакансій, хоча й інфраструктура, на мою думку, гірша. Калгарі - розбудовувалося, як база білих комірців для нафто-газових корпорацій. Зараз увесь даунтаун - мертвий. Криза не закінчується з 2015 року. А найближчим часом тільки поглибиться, оскільки ціна на канадську нафту всього у районі 30 дол. В Едмонтоні дешевше житло і оренда. Це столиця провінції - тут вся адміністрація. Щодо клімату : в Калгарі він гірський і не такий вже і теплий. Літом практично немає теплих вечорів - до 10-11год вечора все охолоджується до 12-14 градусів тепла, а зимою також 2-4 тижні температури -20 і нижче. У червні в Калгарі купа ранків з температурою +6-8. Повітря вологіше в Едмонтоні. Якщо схильні до мігреней - Едмонтон без варіантів. Моя дружина від Шинуків в Калгарі від головних болей на стіни лізе.
 2. Новым мигрантам никакой помощи не будет до получения первого tax assessment. Учитывая, что первая подача налогов исключительно бумажная, то минимум до мая-июня надо будет на свои деньги жить, пока придёт tax assessment. Ну и для получения CERB надо иметь минимум 5000 дол дохода В КАНАДЕ за прошлый год и потерять работу через COVID19.
 3. Такое время лучше переживать там, где траты на жизнь маленькие и есть накопления, которые можно растянуть на много месяцев. У нас в Калгари, при ренте one bedroom apartment стоимостью 875 дол.(отопление и вода включены) и бесплатных билетах на транспорт (5 дол в месяц), в первый год-полтора никогда меньше 1600-1700 дол. в месяц общих трат не выходило. Сейчас, с рождением ребёнка, наличием автомобиля и переездом в более дорогую квартиру (так как предыдущее жилье было adults only), траты выросли до 2100-2200 дол. в месяц. В Украине, даже с ребёнком, легко в 400 дол летом и 500-600 дол зимой(ноябрь-март) уклались бы. При этом, наши доходы на не самых высооплачеваемых белоручных работах, при загружености около 25-30 часов в неделю, выходили чистыми где-то 1300-1400 кан дол., имея в собственности частный дом площадью более 200м2 и двухкомнатную квартиру чешского проекта площадью 61м2. К счастью, ничего не продали.
 4. Ребята, ну какая сейчас иммиграция. Безработица в Торонто и Калгари, к примеру, под 15%. И очень медленно восстановление идет. Куча закрытых бизнесов. Мой прогноз: какие-то подвижки будут не раньше второй половины 2021 года.
 5. Так. Вже йому український та канадський іноземні паспорти зробили.
 6. А кто говорит, что навсегда? Одному Богу известно, где я за 5-10-20 лет буду От кредитной карточки откажусь в ноябре-декабре. С банка могу получать квитанции на e-mail. Водить машину на канадских номерах не собираюсь. А все остальное - mail forwarding. https://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=911&top=5
 7. Альберта - це нафта. Нафта дорожча - бізнес створюєнові робочі місця, дешевшає - все ріжуть . На найближчі декілька років буде печаль з цінами, а потім прийдуть електромобілі. Тому, для Альберти я особливих перспектив не бачу. А те, що ми з дружиною відкладали непогано на низькооплачуваних роботах - це виключно наша заслуга. Більшість калгарійців живуть від зарплати до зарплати і все більше потопають у боргах. Головне - це подати документи на громадянство з Канади. А потім можна прилетіли на екзамен і церемонію, яку зазвичай зараз назначають на наступний день. Перебувати в Канаді під час розгляду заяви на громадянство - необов'язково. Тому, ще раз прилетіли в Канаду на декілька днів - це не проблема.
 8. До кінця 2018 все було досить добре - швидке відновлення після рецесії. Підсумок 2019 - маленька рецесія (-1%). А от зараз повна опа мінімум років на 4-5. Ми не планували тут на постійно залишатися, ну і рент на 1 бедрум був 875 дол з комуналкою та підземним паркінгом і безкоштовні квитки на рік. Наш saving rate у перші 2 роки стабільно тримався між 55 і 65% чистого доходу. В Онтаріо, щоб такий номер провернути - треба було би мінімум 50 год в тиждень працювати. Я вже не кажу про додаткові стреси великого мегаполісу. А зараз переїжджати - сенсу мало.
 9. Ми планували тут на 3 роки приїхати, щоб громадянство отримати, дитину народити і трохи грошей привезти. Мети жити тут назавжди не було навіть на початку, а коли побачили реалії Канади - то і поготів. Імміграційний процес зайняв всього пів року. По ціні вийшло менше 4тис дол. Все робили самі. У 2018-2019 роках тут було ще терпимо. Зараз все значно гірше. За 2 роки наш сімейний дохід виріс з 60 до 80тис дол. З бонусами, як Sales Specialist, зараз отримую майже 45 тис дол - гарантовані години та інші плюшки. Тобто за 4 місяці до відльоту в Україну, на мою думку, вдалося реалізувати практично все задумане. Ну і зовсім інші перспективи по нашій професії отримаємо в Україні та й в інших країнах. Вважаю, що за 3 роки відсутності, ми в Україні багато не втратили - набули значно більше. А головне - справжнє життя побачили в англомовній країні - не туристами, а мешканцями.
 10. Наявність роботи в Альберті має дуже виражену сезонність. У період листопад-квітень дуже важко знайти будь-яку роботу. Багато людей повертаються у свої малі містечка чи на Батьківщину у теплі краї. З квітня все оживає: рітейл, будівництво, ресторанний бізнес і т.д. Пам'ятаю, що у перший рік зимою обрізали години до 25-ти у тиждень, хоча літом овертайми часто були. Дехто на допомогу подавався, щоб на вулиці не опинитися. На oil fields - те ж саме - шалена волатильність - декілька років працюєш, а потім тривалий час на сухому пайку і у депресії. Ну а щодо "крутитися", то знайомий канадець на роботі вже пів року подається на кращі роботи: має професійний досвід з укладання підлогового покриття. Нуль інтерв'ю. У мене також було мінімум інтерв'ю і не подумайте, що резюме не так склав: у мене IQ під 130, IELTS - 8,5, 300 сторінкова дисертація, золота медаль і дві освіти з відзнакою. На цілком безцільних курсах для мігрантів виправляв корінного вчителя канадця, який увесь час простенькі помилки робив. В Україні викладав онлайн уроки англійської за 10 дол чистими за 45 хв урок локальному вищому менеджменту. Просто коли зараз 1500 претендентів на одне місце - то тут вже не дуже попреш зі своїм бекграундом. І таких історій повно: у мене на роботі є лікар-касир, фармацевт, інженер-електрик і багато ще кого substantially overqualified.
 11. Свято наближається... Грядуть скорочення Після майже 3 років у Канаді прийшов до твердого переконання, що крім Торонто і GTA новим іммігрантами, в абсолютній більшості, нема чого деінде й їхати. Це вже потім, з канадським досвідом і референсами, можна шукати тихих гаваней. Якщо робота на руках, то і в інше місце легко перекочувати, але не початківцям. Для нас - найголовніше хоч якась робота.
 12. Ми приїхали наприкінці листопада 2017 року під час дна рецесії, яка почалася у 2015 році, і з якої Альберта ще досі не вийшла. Спочатку подавалися на кращі роботи, а потім на всі: прибирання снігу, мувінг, продавців і т.д. Дружина в січні знайшла роботу в магазині на неповні години, а я аж наприкінці лютого у великому будівельному супермаркеті. Обоє пройшли по 2 інтерв'ю кожен навіть на такі низькорівневі роботи. Хазяїн, у якого ми перший місяць на airbnb жили у 2017, вже третій рік тоді без роботи був і жив з кредитної лінії. До того працював на oil fields. Тільки минулого року знайшов тут роботу на 25 дол в год., хоча на нафті заробляв по 150тис в рік. При цьому, у 2018 він навіть їздив у Галіфакс на заробітки. Але роки депресії і алкоголізму не пройшли безслідно. На початку літа у нього діагностувати цироз печінки у 61 рік. Зараз ще важче, ніж у 2017 - безробіття значно вище. Чесно кажучи, не знаю, що люди будуть тут робити наприкінці осені, коли закінчаться виплати від уряду.
 13. Здесь главное найти работу, иначе все станет печальным очень быстро. Работая на survival jobs даже не надейтесь, что будете на московском уровне жизни. Я не мог почти 3 месяца в Калгари даже survival найти в конце 2017, жена - 2 месяца. Наверное, это и наложило свой негативный отпечаток на моё восприятие Канады. Сейчас с наличием работы, к сожалению, все намного хуже. Но искренне желаю Вам успехов на новом месте!
 14. Покрокова процедура: https://edmonton.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/reyestraciya-aktiv-civilnogo-stanu/reyestraciya-ditini-gromadyaninom-ukrayini-za-narodzhennyam
 15. Месяц назад делал паспорт для своего сына. Сначала подавали пакет в Эдмонтон обычной почтой, а потом делали appointment на приём в консульстве. Там же делают и фотографии. Весь процес занимает по словам работников консульства до 3 месяцев в обычном режиме. Паспорт высылают назад почтой пакетом, который Вы предварительно покупаете в Canada Post. Хватит и заграничных паспортов. Все детали Вам разъяснят по телефону. Сначала надо также сделать верификацию канадского свидетельства о рождении, перевести свидетельство и нотариально заверить.
×
×
 • Создать...