Перейти к содержанию
Форум «Чемодан» — путешествия, иммиграция, работа за рубежом

skakalkin

Чемодан
 • Публикаций

  927
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

0 Обычный

3 Подписчика

Информация о skakalkin

 • Звание
  Заслуженный

Контакты

 • Сайт
  http://
 • ICQ
  0

Информация

 • Город
  Донецьк - Вільнюс

Посетители профиля

2027 просмотров профиля
 1. Шановні працівники ІТ сфери, підкажіть, будь ласка, велику інтернет-спільноту польських айтішників (польский аналог DOU чи Хабри). Дякую.
 2. "<noindex>Як повідомляє офіційна угорська преса, президент Угорщини Янош Адер своїм указом у понеділок 27 липня позбавив угорського громадянства 13 осіб.</noindex>"
 3. Приєднуюся о запитання. Чи може хтось розказати про життя у місті Ополе? Є цікава пропозиція праці там. З того, що вдалося знайти - лише цікавий зоопарк та приємні фото центра міста на Google Street View
 4. Ось якісь рекрутери шукають розробників мобільних додатків з переїздом до Вільнюса, по BlueCard <noindex>http://www.rabota.kharkov.ua/vacancy867959.html</noindex>
 5. Багато фірм працевлаштовують людей, а потім відправляють їх нібито у відрядження до інших країн. Не знаю, чи ця схема законна.
 6. Це не ненавість, а спокійна констатація наукового факту: якщо хтось використовує свої діаспори як зброю нападу, то цілком природнім є негативне ставлення до них із боку місцевого населення. І це велика проблема для 14% чесних, розумних та добрих громадян РФ, які мають нести тягар колективної відповідальності - так само, як свого часу несли його чесні та добрі судетскі німці (і німці взагалі), японці та серби, а також українці у Польщі. У Литві до 2014 року негативне відношення до росіян та російськомовних у побуті майже не відчувалося, бо багато тих, хто особисто пережив окупацію 1940, табори Карелії та тюрми, вже померли. Але після певних подій литовцям все пригадалося знову - у тому числі жахи 1990-1991 років. Раджу відвідати Телевежу та будівлю Телерадіо на вул. Канарського, подивитися на хрести із іменами загиблих. Зі свого майже трирічного досвіду маю сказати, що починаючи з 2014 року у спілкуванні зі мною десь 90% литовців якось розслабляються, полегшено посміхаються та стають більш щирими та привітними після того, як дізнаються, що я не росіянин (хоча розмовляю із ними російською, як мовою міжнародного спілкування). У такі моменти відчувається чіткий поділ на своїх та чужих, який відновився у литовському суспільстві та його відносинах із сусідами. Кому за це дякувати, чи варто вам їхати до Литви, чи буде вам тут комфортно у найближчі роки з огляду на те, куди рухається ваша країна - вирішуйте самі. Але вам варто пам'ятати, що є деякі речі, які треба пережити особисто, щоб зрозуміти. Як у вас кажуть, "ситий голодного не розуміє".
 7. Тому що литовська посвідка на проживання сама по собі дає право перебувати у Польщі не більше 90 днів У випадку, про який я писав, було достатньо звичайної "туристичної" страховки на термін першого в'їзду. Про пластикову картку не чув. Я повертав, бо мені нараховували заборгованість тоді, коли ще не мав посвідки на проживання у Литві, і я її виплачував, аж доки не розібрався. ТС також повертав, якщо не помиляюся. Досвід простий - як тільки інспектор Содри усвідомлює, що платіж нараховано неправомірно, то повертає гроші на банківський рахунок, з якого вони надійшли (або на інший, за домовленістю) і молиться, щоб постраждалий не подав скаргу.
 8. Нікуди рити не треба - просто почекайте відповіді на ваш письмовий запит. Знаю, що польське консульство у Вільнюсі вимагає від громадян України та Білорусі із литовською посвідкою на тимчасове проживання купувати додаткову страховку для отримання національної польскої візи - бо литовського обов'язкового медичного страхування їм чомусь недостатньо. Тому логічно припустити, що інспектор Содри помилилася, і виплати, які ви зробите у Литві, ніяк не допоможуть вам отримувати медичну допомогу у Польщі чи будь-де у ЄС (тобто це страхування не є загальноєвропейським, а є локальним, литовським). Ну а якщо вони зможуть обгрунтувати свої вимоги із посиланням на якісь нормативно-правові акти, то тоді матимете вибір - або звертатися до суду, або скоритися і лишити все як є.
 9. Моя бухгалтерка дізнавалася - каже, треба просто написати заяву у податкову, у якій вказати причину призупинки та термін (від.. - до...). Податкова сама має повідомити у Содру. І треба написати рішення власника про призупинку (чи то воно і є, та заява - я вже не пам'ятаю напевно). Ви краще спитайте у податковій самі, отримаєте 100% достовірну інформацію. Вони залюбки консультують, принаймні у Вільнюсі.
 10. А ви не звертали уваги, що у тих країнах, де серед населення переважає така псевдотолерантна позиція, порядку набагато менше? А там, де люди при перших ознаках порушення своїх прав звикли викликати копів (тих, хто отримує зарплатню саме за розбірки із такими "нетямущими" порушниками громадського порядку), чомусь і ладу більше, і бидла поменше? Збіг? Не думаю. (с)
 11. Була схожа ситуація у Вільнюсі - сусід потай курив шмаль біля вікна у нашому цілком пристойному під'їзді. Все вирішилося однією запискою на вікні, що наступного разу він спілкуватиметься із поліцією.
 12. Можливо, вам здається, що ви дотепно спростували мої слова, але насправді ви їх тільки підтвердили
 13. Не було ще на світі такої людини, яка б не змогла знайти виправдання будь-яким своїм вчинкам ( принаймні перед своїм сумлінням)
 14. А ви не подумали, що зброя, війна та тероризм - це джерело всіх інших негативних явищ, які зробили безвізовий режим неможливим? Якби під час війни кордон із ЄС перетинали тільки законослухняні туристи, то на війну б ніхто не зважав. Але під час війни на Балканах та після неї кородон ЄС чомусь стали перетинати каравани нелегалів, зброї, наркотиків та повій, а не професорів філології та богослів'я. Нікому у ЄС не потрібне повернення "лихих 90-х" - пам'ятаєте, як у Польщі, Чехії та Німеччині лютувала наша "братва" та звичайні гопники з Пітера та Львова? А тепер такі гопники мають стволи, досвід вбивств та посттравматичний синдром. Якщо зараз надати безвізовий режим Україні, то весь візовий режим ЄС із іншими країнами втрачає сенс. Це все одно, що смолити щілини у човні, посередині якого пробито величезну дірку.
×
×
 • Создать...