Перейти к содержанию
Форум «Чемодан» — путешествия, иммиграция, работа за рубежом

Andriy134

Чемодан
 • Публикаций

  47
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

1 Обычный

Информация о Andriy134

 • Звание
  Собеседник

Посетители профиля

282 просмотра профиля
 1. Ех, як набридне мені моя робота, теж відкрию собі таку "фірму" бо бачу, що хитра (але не дуже розумна) клієнтура буде завжди. Брати гроші, заповнювати анкети і робити таємничий вигляд обличча я ніби вмію - а більше нічого і не треба.
 2. Andriy134

  DUW и суд

  На жаль, це так. Я б залюбки відсудив у цих уродів з DUW у десять разів більше, але є верхня межа сумми. Це одно з тих питань, які варто задавати адвокатові, а не на форумі. У моєму випадку (я теж мав право працювати під час очікування, і користався з нього) підстава отримати компенсацію була. Але у кожній конкретній справі є свої нюанси, про які можуть знати тільки ваш адвокат і Black_Sunrise.
 3. Andriy134

  DUW и суд

  Наскільки мені відомо, у випадку божевільного DUW понаглєнє є формальністю, необхідною для подальшого суду (бо у моєму випадку DUW просто ігнорував понаглєнє, а відповідь від Urzędu ds. Cudzoziemców я отримав за кілька місяців після вироку суду). Тобто понаглєнє само по собі (без скарги) у моєму випадку ситуації не змінило, і я не знаю, чи є важливим зміст і форма його тексту. Але особисто мені було комфортніше доручити складання понаглєня адвокатові, я і так зіпсував собі багато нервів. Якщо для вас економія 200 зл має вищій пріоритет, ніж спокій (я не знаю вашої економічної ситуації) - думаю, що можете написати понаглєнє самостійно. Але самостійно складати скаргу до суду я б не радив - там вже все серйозно. Ну і варто пам'ятати, що від якості всіх отих паперців залежитиме можливість отримати 2000-4000 зл компенсації за моральні страждання за вироком суду. Чи варто зекономити 200 зл і через це зменшити свої шанси отримати 2000 зл? Нехай кожен сам відповість собі на це питання
 4. Andriy134

  DUW и суд

  Багато ніби дорослих людей не розуміють таких простих речей. І хиба кожен з них вважає, що саме його професії треба вчитися, а решті професій можна "присвятити трохи часу" і потім зробити самотужки не гірше... Перечитав текст скарги моєго адвоката до суду, спробував уявити собі, що написала б Black_Sunrise ("присвятивши трохи часу") заради економії 200 - 500 злотих, сміявсь. І це при тому, що сам я люблю у вільний час самостійно писати скарги у справах менш значущих і доленосних, ніж отримання карти побиту, і більш-менш знаюся на польскій діловій мові.
 5. Andriy134

  DUW и суд

  "Навіщо платити ілюстраторам? Донька сусідки має п'ятірки з малювання - вона задарма намалює логотип." Сподіваюся, я відповів на ваше питання .
 6. в мене просять в ужонді воєвудському "Zaświadczenie o numerze PESEL" щоразу, як отримую чергову карту побиту
 7. Andriy134

  DUW и суд

  Думаю, що той, у кого є польська юридична освіта і досвід складання позовів до суду, може подати i сам. Решті людей я би радив користатися із послуг адвоката - тим більше, що вартість тих послуг буде компенсовано за рахунок DUW, коли він програє суд. Вирок суду назавжди залишиться у течці із вашою справою в Ужонді, і це допоможe у майбутньому тримати інспекторів у тонусі - вони бачитимуть, що із вами краще не конфліктувати, бо ви маєте адвоката і не терпітимете порушення своїх прав. Суд скоріш за все відбудеться без вашої участі і навіть без участі адвокатів сторін - такі справи судді часто розглядають у прискореному режимі, бо ужонд не має аргументів на свою користь. В такому разі сторони просто отримують вирок поштою. Офіційний список адвокатів, які займаються справами іноземців, на сторінці Ужонду в Справах Іноземців: https://udsc.gov.pl/urzad/bezplatna-pomoc-prawna/lista-adwokatow/ Раджу написати мейл до кількох з них у найближчому місті і вибрати найбільш адекватного. На приклад, я користався з послуг Damian Wróbel. Увага: деякі з адвокатів казатимуть, що треба просто чекати - не слухайте таких, шукайте інших.
 8. Andriy134

  DUW и суд

  Напишу для всіх, хто має проблеми з ужондом і пошуком на форумі: 1) складаємо заяву про видання карти побиту і пакет документів (оригінали і копії - "odpisy") поштою 2) через 3 місяці, якщо немає відповіді від ужонда, йдемо до адвоката, розповідаємо свою історію і платимо йому 700-1000 зл банківським переказом або готівкою із чеком (якщо адвокат каже, що не треба бодатися, а треба покірно чекати, посилаємо його у вирій і шукаємо іншого), з них десь 200 зл за понаглєнє і 500 зл за скаргу до суду 3) адвокат робить свою справу (подає "понаглєнє" до Urzędu ds. Cudzoziemców і скаргу на бездіяльність ужонду до суду адміністраційного) 4) суд виносить вирок на вашу користь за 2-3 місяці 5) отримуємо грошову компенсацію 2000 зл + компенсацію за послуги адвоката в справі суду (вартість "понаглєня" -200 зл- не компенсується, чи компенсують вартість послуг перекладача - не знаю) 6) отримуємо карту побиту (на відміну від тих, хто нічого з написаного не зробив, а тільки скиглив на форумі) Ваше "понаглєнє" дольношльонський ужонд воєвудський ігноруватиме, але воно є необхідною формальністю для подальшого судового процесу. Чекати відповіді на "понаглєнє" довше ніж 2 тижні не треба (бо її скоріш за все не буде ще півроку), треба спокійно подавати скаргу до суду. Весь процес триває десь 6-9 місяців. Може здатися, що ужонд не бояться навіть суду, і через це затягує виконання вироку навіть на 30 днів, але це не так: боїться, просто в ужонді панує такий хаос, що він не в стані вчасно реагувати. Тему можна закривати
 9. Andriy134

  DUW и суд

  https://forum.chemodan.com.ua/topic/81762-%D0%B2-%D1%81%D1%83%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%B6%D0%BE%D0%BD%D0%B4-%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%B2%D1%83%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9/ насамперед раджу уважно прочитати оцю тему
 10. Цікаво, чи можна замовити через ePUAP нову картку посвідчення водія (замінити картку в зв'язку зі зміною місця проживання)?
 11. Я думаю, що поміж lana2014 і rewers є непорозуміння: так, від цього року, коли змінився закон, "довідки" втратили свою чарівну силу. Але до цього вони були цілком достатньою підставою. Особисто знаю людей, які отримали КП - стали побит - громадянство на підставі тих виписок з реєстру виборців до Сейму. lana2014, варто трішки подумати, перш ніж хамити незнайомцям - це уміння згодиться у вашому новому європейському житті .
 12. І яка статистика? Повертають, компенсують?
 13. влучно якщо вдуматися, "собаці під хвіст" має таке саме значення, як те, про що ви кажете
×
×
 • Создать...