Jump to contentfregat222

Информация для беженцев с Украины, находящихся (или выезжающих) в Швейцарию

Recommended Posts

  • Senior Moderator

До 82 тисяч гривень: Швейцарія пропонує українцям виплати під час виїзду додому

Швейцарська влада вирішила підтримати українських біженців під час їхнього повернення додому та компенсувати витрати на квитки, житло та харчування. Сума виплат становить від 250 (10 247 грн) до 2000 франків (81 969 грн).

Про те, хто може претендувати та як отримати кошти, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Отримати фіндопомогу для повернення додому можуть лише ті українці, які мають статус S. Спершу треба відмовитися від цього статусу.

Так, потрібно заповнити спеціальну заяву, підписавши та надіславши її за адресою: Staatssekretariat für Migration SEM, Quellenweg 6, 3003 Bern-Wabern.

Міграційна служба Швейцарії оцінює індивідуальну ситуацію і сама визначає розмір допомоги. У середньому держава виплачує приблизно 500 швейцарських франків (20 488 грн) для дорослого та 250 франків (10 247) для дитини, але не більш ніж 2000 франків (81 969 грн) для родини.

Як отримати виплати від влади Швейцарії?

Українцям необхідно звернутися до Міграційної служби Швейцарії (SEM). Працівники розкажуть, що робити, і нададуть передбачені законодавством послуги.

Також можна піти до консультаційних пунктів повернення, де можуть допомогти організувати виїзд. Крім того, інформацію можна отримати за телефонами: +41796813087 та +41432595295; написавши лист на пошту [email protected]; через особистий візит до установи за адресою: Schaffhauserstrasse 78, Rückkehrberatung, 8090 Zürich.

 

Источник

Link to comment
Share on other sites

  • Senior Moderator

Швейцарія має намір стимулювати українських біженців до працевлаштування

Швейцарія хоче, аби українські біженці більш активно шукали роботу, а тому планується скасувати для них обов’язковий дозвіл на працю, який видає місцева влада

Про це пише swissinfo.ch.

Зазначається, що станом на листопад 2023 року у Швейцарії працює лише кожен п’ятий біженець. Натомість Федеральна рада має намір протягом наступного року подвоїти частку українських біженців, які мають постійну роботу, тобто довести її з 20% до 40%. За задумом влади, працевлаштовані українські біженці мають знизити навантаження на систему соціального забезпечення.

Одна із перешкод до виходу на ринок праці більшої кількості біженців полягає в тому, що кожен має отримувати дозвіл на роботу, пояснює видання. Кантональна влада перевіряє, як у трудовому договорі вказана зарплата, чи не занижена вона. У більшості випадків місцева влада схвалює трудові угоди – наприклад, у Цюриху дозвіл отримують 90% договорів. Тому частина політиків переконані, що процедуру отримання дозволу на роботу для українців з дозволом на проживання категорії S слід скасувати.

«Українці від цього лише виграють, бо саме необхідність ходити інстанціями відштовхує багатьох від активного пошуку роботи. Крім того, у такій ситуації роботодавці стануть загалом привабливішими для біженців, та й у влади буде менше роботи», – пояснила депутатка федерального парламенту Коріна Гредіг.

За задумом політиків, українці в разі ухвалення нових змін повинні будуть лише повідомляти владі про факт працевлаштування.

Зазначається, що остаточне рішення національна рада (велика палата парламенту Швейцарії) може ухвалити за кілька тижнів.

 

Джерело

 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...