Перейти к содержанию
Форум «Чемодан» — путешествия, иммиграция, работа за рубежом

Marianchick

Чемодан
 • Публикаций

  31
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

3 Обычный

Информация о Marianchick

 • Звание
  Собеседник

Посетители профиля

354 просмотра профиля
 1. Рішення про дозвіл або заборону перетину кордону приймає прикордонник, а не працівник адміністрації в справах іноземців. Тому логічно було б телефонувати до прикордонників. А ще краще написати їм, бо те, що Вашій мамі скаже представник по телефону може дуже суттєво відрізнятися від того, що Ви отримаєте спробувавши перетнути кордон. Загалом правила перетину кордону громадянами 3х держав дуже часто оновлюється. Рекомендую користуватися сайтом прикордонників. https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/k-wjazd-do-polski-kwara
 2. З України не треба апостилів ставити на витяги або видані повторно свідоцтва. P.S. я рекомендую брати повторно свідоцтва, якщо можна. Там тексту перекладати менше. Особливо, якщо ви не з м.Київ або щось таке коротеньке, бо за написи на печатках теж треба платити. Мені в результаті вийшов дуже не дешевий переклад витягів про народження батьків і витяг їх свідоцтва про одруження.
 3. Ну ви можете і далі питати знайомих, в яких закладка є. Якщо у вас немає, я вам написала варіант рішення.
 4. Ви коли в PUE реєструєтесь, вас повідомляють, що протягом 7 днів( настправді хоч 100 років) треба особисто сходити в ZUS, щоб вам дописали до профілю роль застрахованого. Нічого не треба доповнювати. Просто резервуєте візит з того ж PUE, в них там є опція Zarezerwuj wizytę w kalendarzu jednostki ZUS (wizyta zwykła)->Profil PUE i profil zaufany. Приходити з пастортом і картою, якщо маєте і вам дописують до профілю роль застрахованого і у вас в PUE з'явиться панель Ubezpieczonego і відповідно справи, які раніше не були доступні.
 5. А ви після реєстрації в PUE мали візит в ZUS, щоб вам додали до профілю роль Ubezpieczony? Тільки після цього будуть доступні відповідні послуги і з загальної панелі і з'явиться панель Ubezpieczonego.
 6. Дякую. Якщо через epuap запит подати, то який це вид справи?
 7. Доброго дня. Маю питання до тих, хто вже подавав документи на резидента. Чи можна в якийсь спосіб видрукувати з PUE ZUS RMUA ? Бо я бачу тільки Informacje o podstawach i składkach і та таблиця не дуже схожа на RMUA. І друге питання - чи видруку з PUE достатньо для відділу боротьби з іноземцями? Чи треба йти персонально брати RMUA до ZUS або працьодавці?
 8. Так, 2 роки тому при переказі WU батькам довелося заплатити ПДФО+військовий збір. Більше так не роблю.
 9. Я використовувала при підготовці офіційні матеріали для письма і трохи книжку pisać jak z nut. Вона щоправда більше для B2 підходить, бо не покриває всі види письмових робіт на B1. Але частина там є. Плюс з книжкою йде диск, що на ньому я не знаю, бо в мене не було куди його вставити. Теми перегукуються з темами для усної частини. Мені, наприклад, випало на монолог охарактерезувати найважливішу для мене людину і тут мені допомогло те, що я готувалас на письмо характеристику і опис людини.
 10. Познанський університет нарешті вислав результати. B1: RS % RT % P % PG % M % WYNIK % 100 95 97 93 92 95 Власне готувалася тільки до письмової частини, але все одно було відчуття, що набрала мінімум, бо писала без чернетки і багато накреслила. Не очікувала, що буде 97. Мабуть, їм сподобалося мої роздуми про те, як я люблю свою роботу
 11. Я написала 3 квітня з питанням, коли будуть результати і мені відповіли наступного дня, що результати будуть висилати в середині квітня. Тому важко сказати, чи сьогоднішній лист вони вислали всім, хто здавав екзамен чи тільки нетерплячим, як я.
 12. В Познані сьогодні прийшов лист: Szanowni Państwo,w związku z przedłużającym się audytem prac egzaminacyjnych przez Państwową Komisję ds Poświadczania Znajomości Języka Polskiego w Warszawie nie możemy jeszcze podać Państwu wyników egzaminu. Bardzo prosimy o cierpliwość.Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 lutego 2016 r. wyniki zostaną Państwu przesłane w postaci pisemnej (drogą mailową) w ciągu trzech dni od momentu zaakceptowania protokołu egzaminacyjnego.
 13. Довідка від лікаря потрібна, щоб створити номер PKK в Wydział'є Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych. Довідку видає лікар медицини праці, який має на це дозвіл. Зазвичай школи направляють до "своїх" лікарів і клінік, але ніхто вам не забороняє зателефонувати до іншої клініки і записатися на прийом. В залежності від того, яку категорію ви хочете відкрити і стану вашого здоров'я може ще буде психіатр і окуліст, може ще якісь лікарі. Але загалом вистачить зателефонувати до клініки чи прийти на рецепцію і сказати "На медогляд на категорію ...". В моєму випадку це була категорія B. Все зайняло десь хвилин 20 і коштувало 100 зл в Познані. Медсестри взяли кров на цукор, потім відразу був лікар медицина праці. Який перевірив на дальтонізм і об'ємне бачення, зміряв кров'яний тискб задав кілька питань і видав довідку в 2 екземплярах. Все. Скільке дійсне по закону не знаю. Я виробила PKK в червні, екзамен здавала в кінці жовтня.
 14. Вам, як власнику українського закордонного паспорту буде корисно прочитати Ст 2 закону Про громадянство України, Ст 2 Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України ну і про штраф Ст 204-1 Кодекс України про адміністративні правопорушення перед тим, як пробувати перетинати державний кордон України з документами іншої держави.
×
×
 • Создать...