Jump to contentfregat222

Информация для беженцев с Украины, находящихся (или выезжающих) в Нидерланды

Recommended Posts

  • Senior Moderator

Доведеться платити за житло та їжу: у країні ЄС захотіли посилити правила для українців

У парламенті Нідерландів запропонували посилити правила, що регулюють фінансові зобов'язання працевлаштованих біженців. Якщо ініціативу буде схвалено, українцям у цій країні доведеться платити за житло та харчування.

Як пише dutchnews.nl, йдеться семе про працевлаштованих біженців.За даними видання, парламентарі серйозно налаштовані зміни правил перебування в країні мігрантів з України.

Наразі українські біженці в Нідерландах мають статус, який з прав відповідає статусу громадян ЄС. Серед іншого українці мають право на проживання та працевлаштування.

Проте також біженці одержують фінансову допомогу в розмірі від 280 до 380 євро на місяць (до 15,6 тис. грн) для покриття житлових витрат. Передбачається, що виплата цієї допомоги має припинятись з моменту отримання роботи. Водночас, контроль за цим процесом викликає проблеми.

Крім того, українців звільнено від плати за медичне страхування, комуналку та податки. У парламенті Нідерландів вважають, що ті, хто знайшов роботу, все ж таки повинні мати більше витрат на власні потреби.

"Більше половини українців працюють. Це дуже добрий прогрес. Але я не думаю, що це справедливо, якщо хтось, хто працює, отримує дохід і отримує безкоштовне житло, не повинен нічого платити. Справедливий особистий внесок здається мені розумним", – пояснив депутат Каспер Велдкамп.

"Українці, які працюють тут, мають зробити внесок у власне житло. Це те, що мають робити особи, які шукають притулку, і люди, які отримують допомогу. До українців потрібно ставитися так само, як і до всіх інших у цій країні", – додала депутатка Каті Пірі.

Джерело

Link to comment
Share on other sites

  • Senior Moderator

Нестача робочої сили в Нідерландах: експерт пояснив, чому біженці не зарадять

Нестача робочої сили сьогодні торкається майже всіх галузей

У довгостроковій перспективі міграція не зможе вирішити проблему нестачі робочої сили в Нідерландах, йдеться у висновку Центрального бюро планування країни. Як пише видання NOS, за результатами 2023 року безробіття у країні трохи зменшилось порівняно з роком раніше. Рівень безробіття в четвертому кварталі становив 3,5%. За весь 2023 рік у Нідерландах було створено в середньому 173 тис. робочих місць (наймані та самозайняті особи). Більш ніж 1 з 5 робочих місць є самозайнятими. За останні дев'ять років кількість робочих місць зросла майже на 1,8 мільйони.

Згідно з аналізом інституту, що входить до структури Міністерства економіки та клімату Нідерландів, гастарбайтери можуть компенсувати дефіцит у деяких секторах, але через мовний бар'єр вони не можуть працювати у всіх секторах. Прибуття більшої кількості трудових мігрантів до Нідерландів також означає, що більше людей витрачатимуть гроші, що збільшить попит на товари та послуги, тому потрібно більше працівників для задоволення цих потреб. Протягом багатьох років на ринку праці Нідерландів було більше вакансій, ніж тих, хто шукає роботу. Нестача робочої сили сьогодні торкається майже всіх галузей.

«Це має наслідки для багатьох компаній та організацій і ускладнює вирішення соціальних завдань у таких галузях, як житлове будівництво, охорона здоров'я, освіта та перехід до енергетики», – заявили в інституті.

Нині на голландському ринку праці на 100 безробітних припадає 114 вільних вакансій. Загалом 73% населення Нідерландів віком від 15 до 75 років мають ту чи іншу форму роботи. Крім 360 тис. осіб, які офіційно є безробітними, ще 525 тис. осіб, зайнятих неповний робочий день, хотіли б працювати і отримувати більше за годину.

Рівень вакансій (кількість вакансій на 1000 робочих місць) трохи знизився з 46 до 43. Але компаніям і установам залишається дуже важко знайти достатню кількість персоналу. Рівень вакантності найвищий у будівництві та найнижчий у освіті.

За словами директора Центрального бюро планування Пітера Хасекампа, перепідготовка працівників, найм працівників з-за кордону, перехід з неповного робочого дня на повний та заохочення безробітних до працевлаштування не є життєздатними рішеннями. Він наголосив, що держава має втрутитися у цю сферу.

«Уряд може знизити попит на робочу силу, вживаючи чітких заходів для вирішення соціальних проблем і обмеження зростання витрат», – сказав він.

На думку Хасекампа, уряду слід покращити умови зайнятості у ключових секторах, які мають брак робочої сили, таких як охорона здоров'я та освіта, щоб зробити їх більш привабливими в порівнянні з іншими секторами.

До слова, Нідерланди стикаються із проблемою розміщення українських біженців. У муніципальних притулках зайнято понад 99% місць, а люди продовжують прибувати.

Джерело

 
Link to comment
Share on other sites

  • Senior Moderator

Українці в Німеччині та Нідерландах отримують в 4 рази більше, ніж в Україні — дослідження

Громадяни України, які працюють у Німеччині та Нідерландах, отримують значно вищу чисту зарплату, ніж в Україні. Про це повідомляють у Міграційній платформі EWL за результатами дослідження «Розкрити потенціал: громадяни України в Німеччині та Нідерландах», проведеного разом з Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Заробітки українців

У середньому в Німеччині вони заробляють 1334 євро на місяць нетто («чистими»). Це приблизно в чотири рази перевищує середню зарплату нетто в Україні.

В Нідерландах середня зарплата нетто українців становить 1104 євро на місяць, що приблизно втричі більше середньої зарплати в Україні. Понад чверть респондентів у Німеччині (28%) визнали, що отримують від 1500 євро до 1999 євро чистими. Ще 22% респондентів вказали, що їхня зарплата — менш як 499 євро.

У Нідерландах чверть респондентів повідомили про чисту зарплату від 1000 євро до 1499 євро. Ще чверть отримують від 500 до 999 євро та решта 25% — нижче 499 євро.

%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%

Майже три чверті респондентів в обох країнах (70% у Німеччині та 73% у Нідерландах) оцінюють свій фінансовий стан як «середній».

%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%

Більшість українських біженців у Німеччині (63%) та Нідерландах (значно більше, 81%) покладаються на місцеву фінансову допомогу. Це свідчить про проблеми, з якими вони стикаються, часто не маючи постійного доходу чи потребуючи державної підтримки.

%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%

Натомість майже половина опитаних як у Німеччині (44%) і в Нідерландах (40%) стверджує, що попри фінансову допомогу, яка дозволяє їм жити в країні перебування, вони все одно вирішують працювати.

Також дослідження показує, що 25% громадян України в Німеччині надсилають гроші в Україну. У Нідерландах 11% респондентів відправляють фінансову допомогу на Батьківщину.

Методика опитування

Опитування було проведено з використанням гібридного підходу: онлайн-інтерв'ю CAWI та F2F-інтерв'ю в березні 2024 року з вибіркою N=400 дорослих (18+) громадян України, які наразі проживають у різних містах Німеччини (Берліні, Мюнхені, Франкфурті, Кельні, Дюссельдорф, Бонн, Ессен, Бамберг, Бремен, Гамбург, Ганновер, Дінслакен, Дортмунд, Дрезден, Карлсруе, Любек, Майнц, Нюрнберг тощо)

N=400 повнолітніх (18+) громадян України, які зараз проживають у Нідерландах Амстердам, Роттердам, Гаага, Утрехт, Гронінген, Алмере, Ейндговен, Тілбург, Бреда, Гарлем, Лейден, Леуварден, Дордрехт, Арнем, Неймеген, Апелдорн, Енсхеде., Зволле, Ден Бош, Маастрихт, Зандам, Герлен, Алкмаар, Амерсфорт, Сіттард, Гелен, Ассен, Еммен.

 

Джерело

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...