Перейти к содержанию



ss0andrew0ss

Самозанятость и налоги

Рекомендуемые сообщения

Всем привет. Есть такой вопрос. В Украине я работал как ЧП 3-й группы. Фактически я являлся юрлицом и мне платил заказчик из Австралии напрямую. Сейчас чтобы платить мне как просто физлицу в Канаде он должен со своей стороны заплатить 20% налогов. Вопрос, какой аналог украинского ЧП тут в Канаде?

Я пытался общаться с местными бухгалтерами, но они только пожимают плечами, потому что я по сути не могу им объяснить что мне от них надо. Подскажите, пожалуйста, кто сталкивался хоть как это тут называется и где я могу об этом прочитать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Откройте отдельный счет на который вам перечислят деньги (можно даже и не открывать отдельный, но так удобнее вести учет). Эти деньги вы плюсуете к тем что заработали в Канаде и с общей суммы платите налоги. Никакого ЧП открывать не нужно.

Если будет более 30К в год, если не ошибаюсь, нужно будет зарегистрироваться чтобы чарджить GST.

Пока у вас не будет 150К+ дохода, ничего более выгодного нет. При приличной сумме будет иметь смысл инкорпорироваться.

Fully vaccinated from COVID-19.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, MartinEden сказал:

Откройте отдельный счет на который вам перечислят деньги (можно даже и не открывать отдельный, но так удобнее вести учет). Эти деньги вы плюсуете к тем что заработали в Канаде и с общей суммы платите налоги. Никакого ЧП открывать не нужно.

Если будет более 30К в год, если не ошибаюсь, нужно будет зарегистрироваться чтобы чарджить GST.

Пока у вас не будет 150К+ дохода, ничего более выгодного нет. При приличной сумме будет иметь смысл инкорпорироваться.

Тут речь идет не о моей выгоде, а о выгоде заказчика. Если делать так как вы описываете, австралийцы платят 20% налогов, так как платят мне как физлицу. В конечном итоге эти деньги не доплачивают мне и плюс я еще тут 20% плачу налогов, получается не очень хорошая вещь.

Я уже разобрался частично, я открыл то что тут называется Sole proprietorship, это практически полный аналог украинского ЧП. Мне дали бизнес номер и бизнес имя совпадает с моим именем. И да мне сразу же автоматом открыли GST аккаунт. Доход у меня должен быть выше 30к, но чаржить GST я не буду, так как кастомеры находятся за пределами Канады. Если бы кастомеры были канадцы, тогда я бы брал с них 5% GST.

Вроде все правильно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ss0andrew0ss сказал:

Тут речь идет не о моей выгоде, а о выгоде заказчика. Если делать так как вы описываете, австралийцы платят 20% налогов, так как платят мне как физлицу. В конечном итоге эти деньги не доплачивают мне и плюс я еще тут 20% плачу налогов, получается не очень хорошая вещь.

Я уже разобрался частично, я открыл то что тут называется Sole proprietorship, это практически полный аналог украинского ЧП. Мне дали бизнес номер и бизнес имя совпадает с моим именем. И да мне сразу же автоматом открыли GST аккаунт. Доход у меня должен быть выше 30к, но чаржить GST я не буду, так как кастомеры находятся за пределами Канады. Если бы кастомеры были канадцы, тогда я бы брал с них 5% GST.

Вроде все правильно?

Тут є три варіанти організації бізнесу:
1. Sole Proprietor - фіз лице. Результати бізнесу додаєте (в тому числі мінусуєте втрати, якщо не прибуткові) до своєї особистої щорічної декларації.
2. Partnership - партнерство 2 або більше (фіз чи юр осіб). Якщо ви зайшли в партнерство як юр особа, то див. п.1.
3. Corporation - корпорація окрема від вас юр особа.

Тут треба питатися в Австралійців що це за податок в них такий. Якщо принципово щоб була юр особа, то я б зробив корпорацію (це 200 дол, і 10 хвилин). Треба щоб хоча б 25% організаторів (directors) корпорації були ПР або громадянами Канади).

По ПДВ, тут дуже сильно залежить від того в якій ви провінції. Якщо наприклад в Онстаріо чи атлантичних, то ви в системі HST. Тоді всіх клієнтів з провінцій HST треба чарджити їхню повну ставку 15% (Онтаріо 13%). Якщо ваші клієнти з інших провінцій, і ви на пряму там не зарєстровані як платник PSD, тоді дійсно тільки чарджити GST (5%).

Податки. Якщо ви Sole Proprietor або фіз особа в партнерстві, то податки будете платити за своєю особистою маржинальнобю ставкою (від 0% до 55% в залежності від доходу і провінції).
Якщо корпорація, то приватна Канадська корпорація до 500 тис прибутку (та до 10 млн активів) платить пільгову ставку біля 12,5%. Проте якщо будете витягувати гроші з корпорації по дивідендах, то в рещультаті вийде приблоизно на вашу маржинальну ставку всеодно.
Від податків нікуди не дунетемь, про 5% з обороту можна сміло забути :)

Ostap Bosak, Regulated Canadian Immigration Consultant, License number: R707276 - Check my license

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.05.2022 в 10:50 AM, Micellangelo сказал:

Тут є три варіанти організації бізнесу:
1. Sole Proprietor - фіз лице. Результати бізнесу додаєте (в тому числі мінусуєте втрати, якщо не прибуткові) до своєї особистої щорічної декларації.
2. Partnership - партнерство 2 або більше (фіз чи юр осіб). Якщо ви зайшли в партнерство як юр особа, то див. п.1.
3. Corporation - корпорація окрема від вас юр особа.

Дякую за відповідь. У будь-якому випадку я поки що відкрив Sole Proprietor, потім відпишуся чи достатньо цього, я сподіваюся, що достатньо. Щодо GST, то його чаржити я не буду в жодному разі, тому що мої клієнти не з Канади.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 5/23/2022 в 9:01 PM, ss0andrew0ss сказал:

Дякую за відповідь. У будь-якому випадку я поки що відкрив Sole Proprietor, потім відпишуся чи достатньо цього, я сподіваюся, що достатньо. Щодо GST, то його чаржити я не буду в жодному разі, тому що мої клієнти не з Канади.

Тоді тим більше має зміст його відкрити (якщо у вас будуть будь які витрати в Канаді). Тому що це не вплине на вашу конкурентноспроможність, але при тому ви зможете повернути собі ПДВ з всіх ваших бізнес витрат в Канаді.

Ostap Bosak, Regulated Canadian Immigration Consultant, License number: R707276 - Check my license

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

On 5/25/2022 at 8:56 AM, Micellangelo said:

має зміст його відкрити (якщо у вас будуть будь які витрати в Канаді). Тому що це не вплине на вашу конкурентноспроможність, але при тому ви зможете повернути собі ПДВ з всіх ваших бізнес витрат в Канаді.

@Micellangelo, як він зможе повертати GST зі своїх бізнес-витрат в Канаді, якщо він не збирає GST і, відповідно, нема з чого його списувати?

On 5/23/2022 at 9:01 PM, ss0andrew0ss said:

У будь-якому випадку я поки що відкрив Sole Proprietor, потім відпишуся чи достатньо цього, я сподіваюся, що достатньо.

Достатньо. Якщо документувати бізнес-видатки, тримати чеки і т.д., то зможете списувати їх з прибутку.

 

On 5/21/2022 at 1:55 AM, ss0andrew0ss said:

я открыл то что тут называется Sole proprietorship, это практически полный аналог украинского ЧП. Мне дали бизнес номер и бизнес имя совпадает с моим именем. И да мне сразу же автоматом открыли GST аккаунт. Доход у меня должен быть выше 30к, но чаржить GST я не буду, так как кастомеры находятся за пределами Канады. Если бы кастомеры были канадцы, тогда я бы брал с них 5% GST.

Вроде все правильно?

Так

 

On 5/21/2022 at 1:50 PM, Micellangelo said:

Якщо принципово щоб була юр особа, то я б зробив корпорацію (це 200 дол, і 10 хвилин).

Корпорацію є сенс відкривати якщо є багаторічний великий прибуток і можна в якійсь роки не виплачувати собі частину дивідендів, тобто тримати їх недоторканими. Великий - це від 100-150к щорічно. @ss0andrew0ss, якщо ви відкриєте корпорацію, то, крім $200 за реєестрацію, платите орієнтовно ще $1500-2500 щорічно бухгалтеру за ведення звітності, яка більш складна, ніж для Sole Proprietorship, та податок на річний прибуток самої корпорації, напр. 12,5% як вказав @Micellangelo. І вже на додаток до всього того ви платите свій податок на річний прибуток як фізичної особи, коли з доходу корпорації виплачуєте собі дивіденди.

Якщо у вас тільки Sole Proprietorship, то бухгалтер коштуватиме раз в 10 менше, і податок тільки на ваш особистий прибуток.

 

On 5/21/2022 at 1:55 AM, ss0andrew0ss said:

плюс я еще тут 20% плачу налогов, получается не очень хорошая вещь.

Про податки шукайте Canada income tax. Загалом ви платите провінційний + федеральний податок з сум, що перевищують базовий річний прибуток.

Изменено пользователем tomp
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

On 5/3/2023 at 5:08 PM, tomp said:

@Micellangelo, як він зможе повертати GST зі своїх бізнес-витрат в Канаді, якщо він не збирає GST і, відповідно, нема з чого його списувати?

Я якраз про те і пишу, що варто зареєструватися платником зразу, щоб відшкодовувати.

On 5/3/2023 at 5:08 PM, tomp said:

Корпорацію є сенс відкривати якщо є багаторічний великий прибуток і можна в якійсь роки не виплачувати собі частину дивідендів, тобто тримати їх недоторканими. Великий - це від 100-150к щорічно. @ss0andrew0ss, якщо ви відкриєте корпорацію, то, крім $200 за реєестрацію, платите орієнтовно ще $1500-2500 щорічно бухгалтеру за ведення звітності, яка більш складна, ніж для Sole Proprietorship, та податок на річний прибуток самої корпорації, напр. 12,5% як вказав @Micellangelo. І вже на додаток до всього того ви платите свій податок на річний прибуток як фізичної особи, коли з доходу корпорації виплачуєте собі дивіденди.

Якщо у вас тільки Sole Proprietorship, то бухгалтер коштуватиме раз в 10 менше, і податок тільки на ваш особистий прибуток.

Це залежить від того чи людина хоче це робити сама.
Мої корпорації мені зараз обходяться десь $20/міс за КвікБукс, і десь $20 за ліцензію, щоб подати декларацію онлайн (і то я перший рік робив поштою, на папері безплатно, коли зе не знав що ці діцензії можна купувати дешево).
Це також має вигоду якщо є не тільки прибуток великий в корпорації, а загальний.
Наприклад, якщо на роботі 100к заробили, і на своєму підробітку заробили навіть 20к, то маючи ці 20к на корпорації, податок буде в двічі менший. Проте це працює лише, якщо вам ці гроші не потрібно виводити на себе особисто, тобто якщо це "екстра".
Крім того корпорація допомагає захистити від потенційних liabilities. Наприклад якщо попасти в якусь історію, і на корпорацію подадуть в суд, то відповідальність обмежується чисто активами компанії. Тоді, якщо корпорація маленька або нульова, можна взагалі забити на суд, іне тратитися на адвокатів.

Мені це раз зекономило добрі 60 тис доларів, на одному позові, за використання чужої інтелектуальної власності. Суд би я точно програв. Але так як на корпорації було 0,0 активів, я їм просто показав що там пусто і що судитися з тою корпорацією без толку - позов відізвали.

Ostap Bosak, Regulated Canadian Immigration Consultant, License number: R707276 - Check my license

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.



×
×
  • Создать...