РЕНІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Провадження № 3/510/150/20
Справа № 510/159/20
24.01.2020 року м. Рені Одеської області
Суддя Ренійського районного суду Одеської області Гончарова-Парфьонова О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Нікополь, громадянина України, не працюючого, не одруженого, який зареєстрований у АДРЕСА_1
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КпАП України,
встановив:
23 січня 2020 року о 17 год. 00 хв. ОСОБА_1 , у пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рені» під час прикордонного оформлення на в`їзд в Україну, намагався перетнути Державний кордон України по закордонному паспорту громадянина Республіки Болгарія № НОМЕР_1 виданий 08 лютого 2019 року МВР м. Софія, приховавши від прикордонного контролю паспорт громадянина України.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив дії, за які передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 204-1 КпАП України.
У судове засідання ОСОБА_1 з`явився, свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.204-1 КпАП України не визнав, та пояснив, що він на протязі двох років мешкає на території Р. Болгарії. ОСОБА_2 отримав за походженням.
23 січня 2020 року він їхав з Р. Болгарії до родичів у м. Харків, на державному кордоні України пред`явив паспорт громадянина НОМЕР_2 . Болгарії, про те що він повинен був пред`явити паспорт громадянина України він не знав, оскільки так само за болгарським паспортом він перетнув кордон з Р. Молдовою та Румунією. Паспорт громадянина України не ховав він знаходився в автомобілі та при огляді прикордонником був виявлений. Він не знав, що отримавши громадянство ОСОБА_3 він повинен був відмовитись від громадянства України.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КпАП України необхідно відмовити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч. 1, 2ст.7КпАП Україниніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1ст. 9 КпАПУкраїни адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 248 КпАП України, визначено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом іорганом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Диспозицієюст.204-1КпАП Українипередбачена відповідальність за перетинання абоспроба перетинаннядержавного кордонуУкраїни будь-якимспособом позапунктами пропускучерез державнийкордон Україниабо впунктах пропускучерез державнийкордон Українибез відповіднихдокументів абоз використаннямпідробленого документачи таких,що містятьнедостовірні відомостіпро особу,чи бездозволу відповіднихорганів влади.
З наданихсуду документіввбачається,що ОСОБА_1 є громадянином ОСОБА_3 ,має місцепроживання вР.Болгарії,має закордонний паспортгромадянина Р.Болгарії,№ НОМЕР_1 виданий 08лютого 2018року,МВР м.Софія, зазначеним паспортом користується, про що містяться відмітки на сторінках.
Тобто у суду не виникає сумніву в справжності паспорту громадянина НОМЕР_2 Болгарії для виїзду за кордон № НОМЕР_1 , виданого 08 лютого 2018 року, МВР м. Софія на ім`я ОСОБА_1 , а отже особою, яка притягується до адміністративної відповідальності при перетинанні ДКУ було надано відповідний, дійсний документ, у зв`язку з чим діях ОСОБА_1 відсутня подія і склад правопорушення, передбаченого ч.1ст. 204-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 9, ч. 1 ст. 204-1, 221, ч.1 ст. 247, 248, 268, 284 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
У притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КпАП України на підставі ч. 1 ст. 247 КпАП України - відмовити.
Провадження у справі закрити.
Вилучений паспорт громадянина Р. Болгарія для виїзду за кордон № НОМЕР_1 , виданий 08.02.2019 р. МВР Софія повернути власнику ОСОБА_1 .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Ренійський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяця.
Суддя О.О. Гончарова-Парфьонова