Jump to contentfregat222

Информация для беженцев с Украины, находящихся (или выезжающих) в Ирландии

Recommended Posts

  • Senior Moderator

Українцям в Ірландії скасовують безкоштовну послугу: яку саме

Із 3 січня українські біженці в Ірландії мають платити за харчування, інакше їм загрожує виселення із безкоштовного житла.

Українці, які проживають в готелях та інших приміщеннях, повинні платити за харчування 10 євро на день, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на The Irish Times.

Досі ці витрати покривав Департамент інтеграції. Уряд нещодавно ухвалив рішення послабити навантаження на державну систему розміщення біженців.

За новою схемою біженці, які не мають можливості самообслуговування, будуть зобов'язані вносити оплату за харчування в готелях, навіть якщо вони мають намір харчуватися в іншому місці. Якщо біженець відмовиться зробити свій внесок, це буде розглядатися як відмова від пропозиції розміщення, і його попросять піти.

Така політика застосовуватиметься лише до тих, хто проживає в готелях за типом "ліжко та сніданок" та гостьових будинків. Схему вводитимуть поетапно. Внесок покриває сніданок, обід та вечерю й має бути сплачений заздалегідь. Сума для дорослих становитиме 10 євро на день, а для дітей – 5 євро.

Держава також припиняє оплату послуг пральні та розміщення домашніх тварин для тих, хто проживає в готелях, але послуги прибирання приміщень, як і раніше, будуть покриватися.

Згідно з новими правилами, біженцям з України пропонується лише один варіант розміщення. Якщо вони відмовляються, то маємо шукати житло самостійно.

В Ірландії статус одержувачів тимчасового захисту у рамках загальноєвропейської схеми близько набули 70 000 українців. За даними департаменту, 46 тисяч із них живуть у службових приміщеннях.

Источник

Link to comment
Share on other sites

  • Senior Moderator

Ірландія повідомила радісну новину українським біженцям

 Влада Ірландії змінила своє рішення щодо перебування українських біженців у країні у новорічний період

Ірландія змінила правило проживання для українських біженців. Відтепер особам із тимчасовим захистом дозволять виїжджати у різдвяний період із країни без втрати безкоштовного житла. Поїхати додому чи в іншу країну можна буде з 22 грудня до 5 січня, пише Irishmirror.ie.

Минулого місяця було оголошено, що біженці, які повернулися в Україну на свята, можуть втратити житло, оскільки тривалість дозволеного їм періоду відсутності скоротилася з семи днів до нуля. Це означало, що поїхати в Україну на Різдво вони не могли, бо їхнє місце могли передати іншим біженцям.

Таке правило було першим у серії заходів, спрямованих на зниження привабливості Ірландії для людей, які шукають тимчасового захисту.

Утім, у Департаменті у справах дітей, рівності, інвалідності, інтеграції та молоді тепер вирішили дозволити українцям з тимчасовим захистом вільно подорожувати на різдвяний період. Біженці можуть бути відсутніми у державних місцях проживання з 22 грудня по 5 січня, не повідомляючи про це попередньо владі.

Зміна не стосується біженців, які зараз проживають у заставному чи модульному житлі, які і так мають право подорожувати за своїм бажанням.

Як пише видання, біженці повинні повернутися до свого житла в Ірландії до 5 січня, інакше вони ризикують втратити своє місце, а будь-які залишені тут особисті речі будуть утилізовані через 60 днів.

Згідно з новими правилами, українці мають продовжувати сплачувати обов'язкові внески за житло за відсутності. Після 5 січня можуть бути відсутні лише ті, хто має дозвіл на відсутність у виняткових випадках або добровільно відмовився від житла за узгодженою формою. При цьому будь-яка відсутність без дозволу після цієї дати розглядатиметься як відмова та житло може бути перерозподілено, зазначає видання.

Українських біженців також попереджають, що вони залишаються відповідальними за дітей, яких за жодних обставин не можна залишати у приміщеннях без супроводу. 

До слова, влада Ірландії готує суттєві зміни у програмі прихистку, щоб зменшити потік біженців з України. Оплату за житло та скорочення виплат можуть запровадити уже незабаром. Про це пише The Irish Times.

Уряд сподівається запровадити заходи до кінця цього року, які передбачають зміну соціальних виплат і зобов’яжуть українських біженців платити за проживання, заявив прем'єр-міністр країни Лео Варадкар. Деталі новацій ще мають бути узгоджені, і будь-які зміни щодо соціальних виплат потребуватимуть законодавства країни, але обидва заходи будуть запроваджені одночасно, зазначає він. 


Джерело

 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...