Перейти к содержанию



Bilochka

Чемодан
  • Публикаций

    78
  • Зарегистрирован

  • Посещение

Весь контент Bilochka

  1. Зарплата 8К - дуже велика для Польщі, не знаю жодної людина, яка стільки б заробляла, зараз ходжу на курси тут в Польщі по ринку праці - і середня зарплата - 1800 злотих у більшості людей. Звичайно є категорії, які заробляють більше - менеджери корпорацій, програмісти...але це меншість, як і в Україні.
  2. Я б не сказала, що українські заробітчани працюють на менших зарплатах як поляки. Зарплати поляків настільки мізерно малі, що їхати ще на меншу сенсу немає. Рук робочих не вистачає. Амазон, що у Вроцлаві наймає автобуси, які збирають людей за 150 км навколо і щодня так їх возять на роботу і все-одно треба робочі руки.
  3. Не зрозуміла, чому Вас перекосило, може, чолов"яга хотів щось добре про українців сказати, наприклад, як вони економіці країни допомагають Взагалі поляки різні як усі люди, але останнім часом націоналізм тут загострився однозначно (власне, як у всій Європі). Мені особисто некомфортно, але більшість поляків, яких особисто знаю, досить лояльно до українців відносяться. Хоча мене, наприклад, перекосило від того, як на дитячому майданчику утворилася черга до труби, щоб вгору піднятися, і тут дитя років 7-8 пробує обійти чергу (він добре почув, що ми говоримо українською), а я кажу, що тут колейка, а він мені відповідає, що він тут народився і жив все життя і буде робити, що хоче...
  4. Однієї прабабці замало, потрібно або дві прабабці (дідусі) або 1 бабусю.
  5. Я маю на увазі, що при наявності законних підстав карту поляка видають без особливих проблем - тобто не завалюють на співбесідах, як часто бувало раніше. В графі про національність моїх предків в паспорті пише українська і саме так я написала у вньоску. І карту чомусь видали без питань про історію, культуру, звичаї. Більше - знаю, що в Польщі без карти поляка на основі таких документів дають відразу побит сталий (є знайомі, які отримали). По-моєму в Польщі є проблема з працездатним населенням і вони його заоохочують всіляко - тепер по новому закону з вересня карту будуть видавати не лише в консульствах, але і у воєводи, громадянство можливо буде отримати через рік і ще й грошові виплати для власників карти...
  6. Карту таки отримала. Через 1 місяць і 10 днів після співбесіди на сайті консульства в Луцьку вивісили інформацію, що можу забирати. Мені видається, що зараз дали зелене світло тим картам, по-моєму видають всім бажаючим, якщо з документами все ок.
  7. Bilochka

    Ипотека

    Підкажіть, чи можна брати кредит від МДМ, якщо є у власності квартира в Україні?
  8. Цілком можуть прийняти, нас у Вроцлаві прийняли, взагалі були місця майже в усіх навколишніх публічних садках. Зараз при школах організували групи садочкові для дітей 5 років.
  9. Мені подобається сервіс airbnb.com. Ідея - супер, можна знімати і кімнату, і ціле мешкання. Якщо будете знімати кімнату, то і з місцевими познайомитися разом. Успіхів!
  10. Поясніть чому Ви вважаєте його накращим.
  11. Написала Вам в повідомленні, я вказала як свою - польська, але щодо родичів вписала - українська, там вказано в їх паспортах. Я живу в Польщі вже півтора року, маю карту тимчасового побиту, діти вже в школу збираються... Але я за своїми поглядами - універсалістка, тому мені питання національності непринципові. Але так по правді частина предків таки були поляками, документи на них просто не знайшла, давно то було, війни і все-таке. В мене навіть тато часто так закидав польські словечка, прислів"я.
  12. Дякую за підтримку і оптимізм - приналежність до польського народу підписала - просто якось геть розхвилювалася - студіювала інтенсивно історію, культуру Польщі - і тут таке - ніхто ні про що не питав.
  13. Скажіть, будь-ласка, позавчора проходила співбесіду на карту поляка, консул перевірила документи, особливо ні про що не запитувала. Потім сказала через 2 місяці по коду перевірити чи мені видадуть карту. Це означає, що мені карту все-таки видадуть чи швидше ні?
  14. Мені особисто Гданськ нагадує Київ, в Києві, правда, замість моря Дніпро. Такі ж запашні соснові ліси навколо, багато парків, населення більш-менш інтернаціональне. Вроцлав мені нагадує Львів, для прикладу - там такий самий запах і склад населення подібний. Але приїхати варто, ми так наосліп переїхали у Вроцлав, мені це місто геть не для душі, а дехто взагалі в захваті. Міста як люди мають свою атмосферу і характер. Щодо квітів - то мені ті, що в супермаркетах по 5 злотих точно не до вподоби - я такі нікому не дарувала б. Зазвичай купую просто в квіткових точках на вулиці, зимою - в магазинах.
  15. Дякую за поради. В яку європейську країну порадите виїхати програмістам? Якраз над цим думаємо. А найбільше хочеться додому, в Україну, невпевнена за дітей, тому розглядаємо еміграцію, перш за все як перспективу для них.
  16. Живемо півтора року в Польщі. Загалом враження позитивне, коли з ними близько не спілкуєшся. А чим більше спілкуєшся, тим менше хочеться. Казуси якісь вилазять, при тому в людей інтелігентних. Проблема в тому, що поляки останні десятиліття країна - однонаціональна, серед європейських країн мають одні з найнижчих зарплат, українці сюди теж приїздять не завжди культурні, але працьовиті. Самі поляки підтверджують, що на їх заводах один українець заміняє 3 поляків. З іншої сторони знайома полячка працювала в Англії, їй там дуже сподобалося ставлення до неї місцевих, а голладців вона вважає за націоналістів чомусь. Що мені подобається в поляків так це те, що вони з комуністичним минулим попрощалися і є надія на майбутнє, в Україні - не знаю, коли ми відійдемо від тої жесті радянської... В цілому молоді поляки багато подорожують по інших європейських країнах, стають толерантніші. Тенденції непогані.
  17. Найближчим часом збираємося на відпочинок до цього чудового міста з дітьми, 3 і 5 років. Може, щось порадите - дитячі майданчики цікаві, дитячі кафе, цікаві місця. Дякую!
  18. Фабрична - це величезний район і дуже різний, фактично весь захід Вроцлава. Важко щось конкретне Вам відповісти по цьому питанню - уточнюйте мікрорайон. Південь Фабричної - дуже навіть дорого - райони Грабішинек і Опоров. Новий Двур - нагадує Позняки в Києві - великі будинкі без особливих рекреаційних зон, Мухобори теж непогані варіанти, Поповіце, райони навколо парку Заходнього - архітектура в радянському стилі - багатоповерхівки, там незатишно як на мене, зате близько і до парку і до різних ІТ центрів, і хороше сполучення. Козанув колись підтопило до 5 поверху, там кладовище поряд - розумієте, що недуже приємно може бути в разі повеней. Машліце, Стабловіце - тихі райони, як мені здалося, приємна забудова, ще до Фабричної відноситься Лєшніца. Найдешевше на Козануві, зрозуміло з яких причин.
  19. Можна. Вроцлав звичайно має свої плюси. Але мені нестерпна екологія міста, опалювальний сезон тут - це просто місто покрите мороком смогу. Чогось подібного в своєму життя в Україні не спостерігала, це така жесть цілу зиму (і частину весни з осінню) сидіти в їдкому димові...Про таке колись в школі хіба читала в книгах, не думала, що в реальному житті споткаю. Виходить, що переїхали з Києва покращити рівень свого життя (а для мене це впершу чергу екологія), а на ділі вишло - навпаки. Як варіант хочемо спробувати Гданськ, можливо Варшаву, там начебто такого немає? Чи є?
  20. Плануємо переїзд з Вроцлава до Гданська. Можливо, в когось такий досвід є, які плюси і мінуси?
  21. Дякую. Я от так не вважаю, усі мої польські друзі вже тут в Польщі - нерелігійні, їх батьки, в тому числі. Те саме говорить мій чоловік про своїх польських колег. Те саме стосується нашого дитячого садка в Польщі. Релігійність швидше стосується маленьких міст і сіл. От не знаю чи мені вдасться оминути цю тему з пані Доротою, бо швидше за все буде конфлікт.
  22. Чи хтось проходив співбесіду на карту поляка з пані Доротою Дмуховською? Дуже хвилююся перед співбесідою. Чи могли б поділитися загальними враженнями - на що ставився акцент в розмові (релігія, історія...)? Знаю, що кожен консул має свої особливості. Заздалегідб дякую!
  23. Подруга полька, що живе в Злотніках каже, що Вам за це в Машліцах не варто переживати. Але Машліце саме по собі теж досить великий район, якщо поселитися біля стадіону, то може турбувати шум на футбольних матчах, наприклад. Вибирайте нові ошєдля і вже відштовхуйтеся від конкретного місця.
×
×
  • Создать...