

zimx
Чемодан-
Публикаций
217 -
Зарегистрирован
-
Посещение
Контакты
-
Сайт
http://
-
ICQ
0
Информация
-
Город
Донецьк
Посетители профиля
745 просмотров профиля
zimx's Achievements
Newbie (1/14)
2
Репутация
-
Пошукайте на OLX pl оголошення, і отримаєте 100% достовірну інформацію з урахуванням профілю та регіону.
-
Ви даєте замало даних, тому відповісти напевно важко. Щодо вчителя російської - навряд чи. Менеджером - цілком можливо, але на додачу до російської буде потрібна польська+англійська або польська+німецька, і диплом з рос. філології не буде перевагою у цьому випадку.
-
Він вам фактуру, ви йому гроші. Докладніше треба питати у бухгалтера. Якщо ви працювали напряму із підпільним фрілансером, який не може виставити фактуру, то тоді доведеться платити йому з власної кишені фізичної особи через звичайну систему грошових перекази (на кшалт Вестерн Юніон), а не з рахунку фірми. Якщо фрілансер використовує фріланс-біржі (Upwork і т.п.), то там фактура робиться біржею автоматично, навіть якщо фрілансер ховається від податкової, тому жодних проблем із "білою" оплатою для замовника немає.
-
Ніколи не чув, щоб якась профспілка допомагала тим, хто працює нелегально.
-
Ну, по-перше, поляки поважного віку якось живуть із такою медициною, і деякі з них при цьому навіть перебувають у доброму гуморі. По-друге, не слід забувати, що є і платна медицина, не тільки державна. А по-третє, середня тривалість життя у Польщі 77 років, а в Україні 71 рік. Незважаючи на "страшну" польську державну медицину.
-
Так, з одного боку - це мінус у порівнянні із українською медициною, в Україні ви швидше потрапите до лікарні. Але для хворого потрапити до лікарні - це ще не все, потрібно, щоб там лікували і ось тут плюси європейської медицини починають переважати.. Пам'ятаю, як десь у 2009 чи 2010-му знайомий потрапив до Харківської інфекційної лікарні, а там не було води - ані гарячої, ані холодної. Я вже не кажу про лікарів державних поліклінік, більшість яких не приховують, що краще б ти помер і не заважав їм пити чай. Або про лікарів, які фактично купили диплом медуніверситету, і тут вже вартість лікування неважлива - хоч ви мільйон хабаря їм заплатіть, вони від того лікувати краще не стануть, бо універ прогуляли, а сесії купували, тому вони можуть робити тільки розумний вираз обличча. Тому лікування в Україні - це рулетка, і до того ж, у серйозних випадках, небезкоштовна. Якщо потребуєте невідкладної поради європейського лікаря у дрібних справах, то можна звертатися до платних клінік. До того ж можна купити комерційну медичну страховку на додачу до державної. Або можна просто прийти до державної поліклініки, поскаржитися на злий стан, і вас приймуть поза чергою (з мого литовського досвіду).
-
Щоб рідна людина була доглянута, а мені було спокійніше. Дивне питання, як на мене.
-
Спробую навчити свою польській мові, подивимось, як піде. Мабуть, тут все залежить від людини, а не від віку.
-
Ого, це добра новина, дякую! Відверто кажучі, я сумнівався, що у такому віці людина може вчити нову мову.
-
Логіка проста: якщо у перший час після переїзду постаратися якомога більше спілкуватися із місцевими, то можна легко подолати мовні та культурні бар'єри, інтегруватися, відчути себе комфортно у новому середовищі. Після цього можна легко спілкуватися і з місцевими, і зі своїми. Йдеться саме про штучне обмеження, бо спочатку треба буде робити певне зусилля, часом примушувати себе. Це звичайний спосіб, абетка мігранта, але він дає добрі та швидкі результати, і я здивований, що на форумі є люди, які цього не знають. Якщо оточити себе на новому місці такими самими іммігрантами, тобто йти шляхом найменшого спротиву, то з часом буде дуже важко вийти з зони комфорту, і є ризик опинитися у стані турецьких мігрантів у Німеччині, або російських на Брайтоні, або таджицьких у РФ - які поколіннями сидять у своїх гетто, і яких ненавидять місцеві. Ви будете оточені людьми, яких обрали не за спільними інтересами, а за мовною чи етнічною ознакою, а ваш вибір при цьому був штучно обмежений, бо співвітчизників тут все ж таки менше, ніж місцевих. Яскравий приклад - російські діаспори у Литви, Латвії та Естонії, які варяться у своєму середовищі вже 70 років, майже не спілкуючись із місцевими, бо їм ліньки вчити мову на нормальному рівні. Я бачив це, і це сумно. Кожен вирішує для себе сам, як йому краще. Наприклад, не має сенсу інтегруватися, якщо ти приїхав на заробітки, і не плануєш залишатися. Особисто я перші півроку спілкувався із поляками, тому тепер маю приятелів і серед місцевих, і серед українців, а форум використовую для з'ясування певних питань (а не для зустрічей у реалі, про які питала ТС). Але якщо на тлі хвилі міграції у Польщі почнуть з'являтися українські гетто, то це погіршить ставлення поляків до кожного з нас - і до того, хто інтегрувався, і до того, хто за кілька років вивчив лише пару фраз польською. Сподіваюся, я зрозуміло пояснив, і ніхто більше не писатиме маячні.
-
Тобто якщо я буду на форумі ділити співвітчизників за регіонами, і робити на цій підставі зневажливі узагальнення - це буде в межах правил? Мені здається (це моя особиста думка, і я нікому її не нав'язую ©), що шановний wolfKR просто неуважно прочитав мій коментар, і поспішив мене вкусити, роблячи зневажливе узагальнення стосовно моїх земляків, мешканців східних областей. Але насправді, на мою думку, він виставив з огидного боку себе, а не мене чи донеччан. Також мені здається (це також моя особиста думка), що шановний fregat222 неуважно прочитав тему і зробив хибний висновок.
-
1) Будь ласка, процитуйте мої заперечення, бо щось ніяк їх не знайду. 2) Про яку "точку зору" (до речі, "точка зору" - це русизм, українським відповідником є, наприклад, слово "думка") йдеться? Ви ж ніби нічого не сказали по суті, хоча й написали чимало . Чи сказали? 3) А хто тут щось каже про політику, окрім вас? Я писав про перешкоди на шляху інтеграції до суспільства, одною з яких є спілкування переважно із непольськомовним оточенням на початку імміграції. Приємно, що ви так обізнані з Правил, але щось мені підказує, що через ваш попередній коментар ви на межі бану, розумієте це і намагаєтесь сховатися за модераторськими цитатами. До речі, давайте спитаємо модератора, що він думає про ваш вислів про "моїх" співвітчизників (які, на вашу думку, чимось відрізняються від "ваших")?
-
Хіба я десь казав, що друзі не потрібні, і треба бути самім? Спробуйте ще раз прочитати мій коментар, але цього разу не по діагоналі. Будь ласка, поясніть прямим текстом, що ви мали на увазі. Не соромтеся.
-
Думаю про те, щоб перевезти мати з України до Польщі. Їй 60 років, польської не знає, і очевидно, що тут їй буде дуже некомфортно - чужа мова, чуже місто, чужі люди. Важко уявити, чим вона тут буде займатися, із ким розмовляти (окрім нас із дружиною). До того ж онуків немає... Чи має хтось досвід акліматизації батьків у Польщі? Чи є якісь групи, де люди поважного віку можуть спілкуватися один з одним? Йдеться насамперед про Вроцлав, але досвід інших міст також цікавий. Дякую.
-
Раджу деякий час уникати співвітчизників, і більше спілкуватися з місцевими. Інакше можете мати труднощі з інтеграцією до польського суспільства. Триматися своїх та обирати приятелів не за інтересами, а за мовною чи етнічною ознакою - це розповсюджена пастка для іммігрантів, яка ускладнює їм подальше життя і дратує місцевих в усіх країнах.