Перейти к содержанию



Gona

DUW и суд

Рекомендуемые сообщения

Подскажите пожалуйста как поступить в следующей ситуации. Моя жена и ребенок граждане RP, я уже полтора года не могу получить от печально известного DUW карту часового побыту. Соответственно живу на свете "по доверенности". Работать не могу,  регулярные выезды за визой D. Отсутствие карты начинает давить на психику. Можно ли попробовать подключить суд к решению вопроса? Как думаете? Ладно иностранец, но тут ведь речи идет о нарушении прав граждан RP, в т.ч. несовершеннолетнего? Язык знаю на достаточном уровне, за руку водить не надо. Читал что люди получают судебные решения обязывающие DUW выдать децизию, на которые DUW не особо реагирует.

Изменено пользователем Gona
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Gona сказал:

Ладно иностранец, но тут ведь речи идет о нарушении прав граждан RP, в т.ч. несовершеннолетнего?

Я не совсем понял в чем разница. Где-то в законах РП прописано, что граждане равнее перед законом чем иностранцы?

 

52 минуты назад, Gona сказал:

Язык знаю на достаточном уровне, за руку водить не надо.

Тем более знаете язык. Не понимаю чем мы можем помочь. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Gona сказал:

Подскажите пожалуйста как поступить в следующей ситуации

https://forum.chemodan.com.ua/topic/81762-%D0%B2-%D1%81%D1%83%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%B6%D0%BE%D0%BD%D0%B4-%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%B2%D1%83%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9/

насамперед раджу уважно прочитати оцю тему

Изменено пользователем Andriy134
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напишу для всіх, хто має проблеми з ужондом і пошуком на форумі:

1) складаємо заяву про видання карти побиту і пакет документів (оригінали і копії - "odpisy") поштою
2) через 3 місяці, якщо немає відповіді від ужонда, йдемо до адвоката, розповідаємо свою історію і платимо йому 700-1000 зл банківським переказом або готівкою із чеком (якщо адвокат каже, що не треба бодатися, а треба покірно чекати, посилаємо його у вирій і шукаємо іншого), з них десь 200 зл за понаглєнє і 500 зл за скаргу до суду
3) адвокат робить свою справу (подає "понаглєнє" до Urzędu ds. Cudzoziemców і скаргу на бездіяльність ужонду до суду адміністраційного)
4) суд виносить вирок на вашу користь за 2-3 місяці
5) отримуємо грошову компенсацію 2000 зл + компенсацію за послуги адвоката в справі суду (вартість "понаглєня" -200 зл- не компенсується, чи компенсують вартість послуг перекладача - не знаю)
6) отримуємо карту побиту (на відміну від тих, хто нічого з написаного не зробив, а тільки скиглив на форумі)

Ваше "понаглєнє" дольношльонський ужонд воєвудський ігноруватиме, але воно є необхідною формальністю для подальшого судового процесу. Чекати відповіді на "понаглєнє" довше ніж 2 тижні не треба (бо її скоріш за все не буде ще півроку), треба спокійно подавати скаргу до суду.

Весь процес триває десь 6-9 місяців. Може здатися, що ужонд не бояться навіть суду, і через це затягує виконання вироку навіть на 30 днів, але це не так: боїться, просто в ужонді панує такий хаос, що він не в стані вчасно реагувати.

Тему можна закривати

Изменено пользователем Andriy134
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую Андрію, дуже інформативний пост. Як розумію Ви пройшли цей квест. А яка Ваша думка, відносно адвоката, чи він є в цьому пазлі обов'язковою особою? Чи скаргу можна самому подати? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Gona сказал:

Дякую Андрію, дуже інформативний пост. Як розумію Ви пройшли цей квест. А яка Ваша думка, відносно адвоката, чи він є в цьому пазлі обов'язковою особою? Чи скаргу можна самому подати? 

Думаю, що той, у кого є польська юридична освіта і досвід складання позовів до суду, може подати i сам.
Решті людей я би радив користатися із послуг адвоката - тим більше, що вартість тих послуг буде компенсовано за рахунок DUW, коли він програє суд. Вирок суду назавжди залишиться у течці із вашою справою в Ужонді, і це допоможe у майбутньому тримати інспекторів у тонусі - вони бачитимуть, що із вами краще не конфліктувати, бо ви маєте адвоката і не терпітимете порушення своїх прав.

Суд скоріш за все відбудеться без вашої участі і навіть без участі адвокатів сторін - такі справи судді часто розглядають у прискореному режимі, бо ужонд не має аргументів на свою користь. В такому разі сторони просто отримують вирок поштою.

Офіційний список адвокатів, які займаються справами іноземців, на сторінці Ужонду в Справах Іноземців:
https://udsc.gov.pl/urzad/bezplatna-pomoc-prawna/lista-adwokatow/

Раджу написати мейл до кількох з них у найближчому місті і вибрати найбільш адекватного. На приклад, я користався з послуг Damian Wróbel.
Увага: деякі з адвокатів казатимуть, що треба просто чекати - не слухайте таких, шукайте інших.

Изменено пользователем Andriy134
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Andriy134 сказал:

тим більше, що вартість тих послуг буде компенсовано за рахунок DUW, коли він програє суд

Вот вообще не факт :) для это юрист должен или ничего не делать (и получать, соответственно, тоже почти ничего), либо быть очень дешевым. В общем случае, на мелких делах расходы на юриста обычно не покрываются подностью по действующим граничным ставкам.

Незнание законов не освобождает от наказания. Знание - как правило, да.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всегда ли суд признает компенсацию иностранцу? Есть ли где-то статистика с кличеством подавших в суд на воеводу иностранцев и какой процент исков были одобрены в пользу иностранца? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Nataliia сказал:

Всегда ли суд признает компенсацию иностранцу? Есть ли где-то статистика с кличеством подавших в суд на воеводу иностранцев и какой процент исков были одобрены в пользу иностранца? 

Вот нашла статистику:

https://inpoland.net.pl/novosti/dovgo-chekaehsh-na-kartu-pobitu-u-vroclavi-skladeno-majjzhe-tisyachu-pozoviv-do-sudu/ 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зечем платить адвокату? Я сама писала понагления, писала жалобы в Варшаву. В суд тоже собиралась подавать, если бы не получила наконец-то карту резидента. Это все прекрасно можно самому сделать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Black_Sunrise сказал:

Зечем платить адвокату? Я сама писала понагления, писала жалобы в Варшаву. В суд тоже собиралась подавать, если бы не получила наконец-то карту резидента. Это все прекрасно можно самому сделать.

"Навіщо платити ілюстраторам? Донька сусідки має п'ятірки з малювання - вона задарма намалює логотип."
Сподіваюся, я відповів на ваше питання :) .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Andriy134 сказал:

"Навіщо платити ілюстраторам? Донька сусідки має п'ятірки з малювання - вона задарма намалює логотип."
Сподіваюся, я відповів на ваше питання :) .

Да ради бога, если у вас много денег, чтоб платить за то, с чем великолепно можно справиться самому - ваше дело. 

Сравнение некорректно. Иллюстратор - это профессия и умение, а подать понагление и иск - это ничего сложного. Достаточно посвятить немного времени на это.

Изменено пользователем Black_Sunrise
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Black_Sunrise сказал:

Зечем платить адвокату? Я сама писала понагления, писала жалобы в Варшаву. В суд тоже собиралась подавать, если бы не получила наконец-то карту резидента. Это все прекрасно можно самому сделать.

Написать и подать - не значит выиграть. Если есть время, которое в итоге конвертируется в деньги, если есть опыт и уверенность, если пишите и говорите на иностранном юридическом языке, как на родном - пожалуйста, делайте всё сами. Если же нет, существуют люди, которые обучены своему делу. Будь-то слесарь или юрист. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О-хо-хо... После общения с инспекторами, кщенговыми, кадровыми... Сколько их было.. Вроде ж обучены своему делу, а по факту мне приходится обучаться их делу...

Заплатить деньги и перепроверять каждый шаг? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, bjj сказал:

О-хо-хо... После общения с инспекторами, кщенговыми, кадровыми... Сколько их было.. Вроде ж обучены своему делу, а по факту мне приходится обучаться их делу...

Заплатить деньги и перепроверять каждый шаг? 

Это наш опыт, т.е. наш процесс обучения, пройдя который можно попробовать взять ксенговошць на себя)). Контролировать и делать всё самому - немного разные вещи. 

Лучше, конечно, Не заплатить деньги с первого года работы И заплатить штраф потом)). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, chernigov сказал:

Написать и подать - не значит выиграть. Если есть время, которое в итоге конвертируется в деньги, если есть опыт и уверенность, если пишите и говорите на иностранном юридическом языке, как на родном - пожалуйста, делайте всё сами. Если же нет, существуют люди, которые обучены своему делу. Будь-то слесарь или юрист. 

Именно так я и сделала - сама :) Ничего сложного в этом нет. До суда не дошло, правда, хватило понаглений и жалоб. Я не призываю делать так же, я просто удивилась, что тут сложного до такой степени, чтобы не справиться самому. Ну, каждому свое.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, chernigov сказал:

Написать и подать - не значит выиграть

Багато ніби дорослих людей не розуміють таких простих речей. І хиба кожен з них вважає, що саме його професії треба вчитися,  а решті професій можна "присвятити трохи часу" і потім зробити самотужки не гірше... 

Перечитав текст скарги моєго адвоката до суду, спробував уявити собі, що написала б Black_Sunrise ("присвятивши трохи часу") заради економії 200 - 500 злотих, сміявсь. І це при тому, що сам я люблю у вільний час самостійно писати скарги у справах менш значущих і доленосних, ніж отримання карти побиту, і більш-менш знаюся на польскій діловій мові.

Изменено пользователем Andriy134
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Andriy134 сказал:

Багато ніби дорослих людей не розуміють таких простих речей. І хиба кожен з них вважає, що саме його професії треба вчитися,  а решті професій можна "присвятити трохи часу" і потім зробити самотужки не гірше... 

Перечитав текст скарги моєго адвоката до суду, спробував уявити собі, що написала б Black_Sunrise ("присвятивши трохи часу") заради економії 200 - 500 злотих, сміявсь. І це при тому, що сам я люблю у вільний час самостійно писати скарги у справах менш значущих і доленосних, ніж отримання карти побиту, і більш-менш знаюся на польскій діловій мові.

А можно самому написать понагление и потом заплатить адвокату за иск в суд где мое понагление будет приобщено к делу? 

Можете посоветовать каких-то адвокатов проверенных?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Nataliia сказал:

А можно самому написать понагление и потом заплатить адвокату за иск в суд где мое понагление будет приобщено к делу? 

Можете посоветовать каких-то адвокатов проверенных?

Наскільки мені відомо, у випадку божевільного DUW понаглєнє є формальністю, необхідною для подальшого суду (бо у моєму випадку DUW просто ігнорував понаглєнє, а відповідь від Urzędu ds. Cudzoziemców я отримав за кілька місяців після вироку суду). Тобто понаглєнє само по собі (без скарги) у моєму випадку ситуації не змінило, і я не знаю, чи є важливим зміст і форма його тексту. Але особисто мені було комфортніше доручити складання понаглєня адвокатові, я і так зіпсував собі багато нервів. Якщо для вас економія 200 зл має вищій пріоритет, ніж спокій (я не знаю вашої економічної ситуації) - думаю, що можете написати понаглєнє самостійно. Але самостійно складати скаргу до суду я б не радив - там вже все серйозно.

Ну і варто пам'ятати, що від якості всіх отих паперців залежитиме можливість отримати 2000-4000 зл компенсації за моральні страждання за вироком суду. Чи варто зекономити 200 зл і через це зменшити свої шанси отримати 2000 зл? Нехай кожен сам відповість собі на це питання :)

Изменено пользователем Andriy134
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Andriy134 сказал:

варто пам'ятати, що від якості всіх отих паперців залежитиме можливість отримати 2000-4000 зл компенсації за моральні страждання за вироком суду. Чи варто зекономити 200 зл і через це зменшити свої шанси отримати 2000 зл? Нехай кожен сам відповість собі на це питання

Я не знаю економічної ситуації тих, хто звертається до суду, але мені дивно читати коли люди вимагають (і виграють) 5 - 8К злотих за затягування розгляду справи на півроку - два роки. Як на мене, треба було вимагати більшої компенсації. Щонайменш брати підтвердження, що позивачу пропонували роботу з зарплатнею 5-15К на місяць. І, відповідно, вимагати компенсацію за кількість місяців затримки. Це (вищі суми штрафів) б швидше виправило ситуацію з затримками. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, emigrant007 сказал:

Я не знаю економічної ситуації тих, хто звертається до суду, але мені дивно читати коли люди вимагають (і виграють) 5 - 8К злотих за затягування розгляду справи на півроку - два роки. Як на мене, треба було вимагати більшої компенсації. Щонайменш брати підтвердження, що позивачу пропонували роботу з зарплатнею 5-15К на місяць. І, відповідно, вимагати компенсацію за кількість місяців затримки. Це (вищі суми штрафів) б швидше виправило ситуацію з затримками. 

А если у меня было право работать в процессе ожидания и я работала, то будет ли основание для компенсации?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, emigrant007 сказал:

Як на мене, треба було вимагати більшої компенсації.

Нельзя. Сумма ограничена сверху, кажется 4-мя минимальными зарплатами.

Мой маленький недо-блог: http://blog.mail4yuna.tk/

Публикую, иногда, всякую всячину о легализации и просто полезности.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Yuna сказал:

Нельзя. Сумма ограничена сверху, кажется 4-мя минимальными зарплатами.

На жаль, це так. Я б залюбки відсудив у цих уродів з DUW у десять разів більше, але є верхня межа сумми.

 

2 часа назад, Nataliia сказал:

А если у меня было право работать в процессе ожидания и я работала, то будет ли основание для компенсации?

Це одно з тих питань, які варто задавати адвокатові, а не на форумі.
У моєму випадку (я теж мав право працювати під час очікування, і користався з нього) підстава отримати компенсацію була. Але у кожній конкретній справі є свої нюанси, про які можуть знати тільки ваш адвокат і Black_Sunrise.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Black_Sunrise сказал:

Именно так я и сделала - сама :) Ничего сложного в этом нет. До суда не дошло, правда, хватило понаглений и жалоб. Я не призываю делать так же, я просто удивилась, что тут сложного до такой степени, чтобы не справиться самому. Ну, каждому свое.

Справедливости ради - я тоже все писульки уровня понаглений и отписок пишу сам. Но в суд (хоть и по гражданскому делу, не по административному) ходил с адвокатом, потому что там важна не только теория, но и правоприменительная практика, а также умение правильно и вовремя говорить (чего истцу по моему делу очень не хватало во время заключительной речи, за что она даже была несколько раз одернута собственным адвокатом). Все-таки, как говорил один персонаж - кесарю кесарево, слесарю слесарево.

Изменено пользователем AlexAG

Незнание законов не освобождает от наказания. Знание - как правило, да.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.



×
×
  • Создать...