Перейти к содержанию
Форум «Чемодан» — путешествия, иммиграция, работа за рубежом
Micellangelo

Виїзд за межі України одного з батьків з дитиною, яка не є громадянином

Рекомендуемые сообщения

Доброго дня знатокам.

 

Ситуація наступна:

Я та дружина громадяни України, наш син громадянин Канади (виключно). Проживаємо в Канаді - ПМЖ.

Дружина їде в Україну з сином. В мене є підписана форма яка рекомендована CBSA (Канадські митники і прикордонники) в якій я як батько даю дозвіл на виїзд дитини з мамою. Тобто питання виїзду з Канади вирішене.

Питання наступне, чи потрібні дружині якісь документи для виїзду з України. Нагадую, син виключно громадянин Канади. Чи потрібна довіреність?

 

Дякую.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты
1 час назад, Micellangelo сказал:

Доброго дня знатокам.

 

Ситуація наступна:

Я та дружина громадяни України, наш син громадянин Канади (виключно). Проживаємо в Канаді - ПМЖ.

Дружина їде в Україну з сином. В мене є підписана форма яка рекомендована CBSA (Канадські митники і прикордонники) в якій я як батько даю дозвіл на виїзд дитини з мамою. Тобто питання виїзду з Канади вирішене.

Питання наступне, чи потрібні дружині якісь документи для виїзду з України. Нагадую, син виключно громадянин Канади. Чи потрібна довіреність?

 

Дякую.

Ваш ребёнок является гражданином Украины по рождению, даже если вы не оформляли ему паспорт, т.к. выполняется требование "родители или один из родителей является гражданином Украины". Вам следовало бы уточнить не будет ли у сына проблем со въездом в Украину без украинского паспорта.

Изменено пользователем anarsoul

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты
7 минут назад, anarsoul сказал:

Ваш ребёнок является гражданином Украины по рождению, даже если вы не оформляли ему паспорт, т.к. выполняется требование "родители или один из родителей является гражданином Украины". Вам следовало бы уточнить не будет ли у сына проблем со въездом в Украину без украинского паспорта.

Не совсем так. Ребенок не является гражданином Украины автоматически, даже если его родитель/оба родителя граждане Украины, но имеет право на получение гражданства в упрощенном порядке согласно статье 14 ЗУ "О гражданстве":

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14

Цитата

Стаття 14. Набуття громадянства України дитиною у зв’язку з перебуванням у громадянстві України її батьків чи одного з них

Дитина, яка є іноземцем або особою без громадянства, один з батьків якої є громадянином України, а другий є особою без громадянства, реєструється громадянином України за клопотанням того з батьків, який є громадянином України.

Дитина, яка є особою без громадянства, один з батьків якої є громадянином України, а другий є іноземцем, реєструється громадянином України за клопотанням того з батьків, який є громадянином України.

Дитина, яка є іноземцем або особою без громадянства, батьки якої перебувають у громадянстві України, реєструється громадянином України за клопотанням одного з батьків.

Дитина, яка є іноземцем, один із батьків якої є громадянином України, а другий - іноземцем, реєструється громадянином України за клопотанням того з батьків, який є громадянином України.

{Статтю 14 доповнено частиною згідно із Законом № 2663-IV від 16.06.2005}

Датою набуття громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата реєстрації набуття особою громадянства України.

К сожалению, ответить на оригинальный вопрос не могу. Но в любом случае надо иметь с собой свидетельство о рождении где указано кто мать ребенка.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты
17 часов назад, Micellangelo сказал:

Доброго дня знатокам.

 

Ситуація наступна:

Я та дружина громадяни України, наш син громадянин Канади (виключно). Проживаємо в Канаді - ПМЖ.

Дружина їде в Україну з сином. В мене є підписана форма яка рекомендована CBSA (Канадські митники і прикордонники) в якій я як батько даю дозвіл на виїзд дитини з мамою. Тобто питання виїзду з Канади вирішене.

Питання наступне, чи потрібні дружині якісь документи для виїзду з України. Нагадую, син виключно громадянин Канади. Чи потрібна довіреність?

 

Дякую.

Я проходив через цю процедуру двічі  - у 2016 і у 2018 роках. Мав таку ж форму CBSA про яку ви пишете. В тій формі ви вказуєте маршрут по якому буде слідувати ваші дружина і син з Канади в Україну і назад з України в Канаду, бажано з датами і містами. Зауважте що ваш підпис на формі має бути поставлений в присутності нотаріуса, який нотаріус завіряє своїм підписмо і печаткою, попросіть також нотаріуса поставити т.зв. raised seal.

У 99 процентів випадків коли укр. митники побачили паспорт дитини  іноземної держави яка вертаєтсья в країну громадянства (в даному випадку в Канаду), питань не виникає. У мене ту форму так жодного разу і не перевіряли. Я писав навіть в прикордонну службу з питанням чи потрібно форму перекладати українською. Вони написали мені що митники в Борисполі читають англійською ))) Все буде норм не переживайте.

Тепер по укр. громадянству. Дитина має це громадянство автоматично т.як. ви є громадянами України. Я би радив взяти відповідну довідку в Посольстві України в Канаді. Ми так робили. Там у довідці буде написано чорним по білому що імярек є громадянином України. Укр. закордонний паспорт на дитину ми не робили але якщо раптом захочемо зробити ця довідка є прямим засвідченням укр. громадянства дитини і прикладаєтсья в пакет документів на вироблення укр закордонного паспорта.

Пишіть якщо є ще питання.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

До MartinEden: Ти правий, наскільки я знаю, син НЕ є громадянином, проте має право на отримання громадянства за бажанням батьків, або якщо сам захоче коли буде повнолітнім.

Свідоцтво візьмемо, плюс буде папірчик від мене про виїзд, але це той що канадський.

Вчора написав в Консулят України в Торонто - поки що молчок ...

1 минуту назад, Matut сказал:

Я проходив через цю процедуру двічі  - у 2016 і у 2018 роках. Мав таку ж форму CBSA про яку ви пишете. В тій формі ви вказуєте маршрут по якому буде слідувати ваші дружина і син з Канади в Україну і назад з України в Канаду, бажано з датами і містами. Зауважте що ваш підпис на формі має бути поставлений в присутності нотаріуса, який нотаріус завіряє своїм підписмо і печаткою, попросіть також нотаріуса поставити т.зв. raised seal.

У 99 процентів випадків коли укр. митники побачили паспорт дитини  іноземної держави яка вертаєтсья в країну громадянства (в даному випадку в Канаду), питань не виникає. У мене ту форму так жодного разу і не перевіряли. Я писав навіть в прикордонну службу з питанням чи потрібно форму перекладати українською. Вони написали мені що митники в Борисполі читають англійською ))) Все буде норм не переживайте.

Тепер по укр. громадянству. Дитина має це громадянство автоматично т.як. ви є громадянами України. Я би радив взяти відповідну довідку в Посольстві України в Канаді. Ми так робили. Там у довідці буде написано чорним по білому що імярек є громадянином України. Укр. закордонний паспорт на дитину ми не робили але якщо раптом захочемо зробити ця довідка є прямим засвідченням укр. громадянства дитини і прикладаєтсья в пакет документів на вироблення укр закордонного паспорта.

Пишіть якщо є ще питання.

О дякую, що поділилися досвідом.

В тій формі пише що можна завіряти нотаріусом, або просто в присутності свідка (я вибрав друге).

Довідку що він громадянин, я не хочу брати, та і не думаю що це важливо, так як в нього є паспорт Канадський, і якщо нічого не змінилося Канадцям віза на короткострокове перебування не потрібна.

Изменено пользователем Micellangelo

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

В чому суть українського свідоцтва про народження/громадянтства для канадської дитини? Тобто чому така порада для батьків? 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

В нас Канадське свідоцтво про народження. В кінці кінців зробив нотаріальну завірку - так простіше. Все про все 5 хвилин та 35 КАД.

Цей документ наразі спитали при чек іні. На кордоні не питали. Але це вони летять туди поки що. Якраз щойно приземлилися у Львові.

 

Як будуть якісь нюанси - відпишу.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

У нас питали лише раз при вильоті з Канади (перед тим як видати посадочні талони). Більше ніде.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.


×
×
  • Создать...